0
0

یک مدیتیشن ۵ دقیقه ای برای تقویت اراده

9065 بازدید
این تمرین استرس را کم می کند به ذهن یاد می دهد چطور خواسته ها و مشغله های ذهنی و وسوسه های دیگر را با هم مدیریت کند.

یک مدیتیشن ۵ دقیقه ای برای تقویت اراده

تقویت اراده – در این پست می خواهم یک مدیتیشن ۵ دقیقه ای برای تمرین مغز به شما آموزش بدهم.

 در واقع می خواهم یک روش ساده اما قوی برای آموزش مغز و اراده را به شما یاد بدهم.

این تمرین استرس را کم می کند به ذهن یاد می دهد چطور خواسته ها و مشغله های ذهنی و وسوسه های دیگر را با هم مدیریت کند.

تحقیقات جدید نشان می دهد که تمرینات منظم مدیتیشن به مردم کمک می کند تا سیگار را ترک کنند، وزن کم کنند، مواد مخدر را ترک کنند و هوشیار بمانند. این مدیتیشن ۵ دقیقه ای یک تمرین قوی هست که به اراده تان کمک خیلی زیادی می کند و قطعاً در چالش اراده که انتخاب کردید مؤثر است.

تقویت اراده با یک مدیتیشین

خوب حالا می پرسید که چطور باید شروع کنید؟

  1. ساکت بنشینید و تکان نخورید. روی یک صندلی بنشینید ، طوری که کف پاهایتان روی زمین باشد یا حتی می توانید چهار زانو بنشینید. صاف بنشینید و دستهایتان را روی پاهایتان بگذارید. خیلی هم هست که موقع مدیتیشن خیال پردازی نکنید. اگر جایی از بدنتان به خارش افتاد می توانید پاهایتان را روی هم بندازید یا دستتون را عوض کنید اما کار یا حرکت دیگری نکنید. اصلاً همین قسمت بی حرکت نشستن باعث می شود که تمرین مدیتیشن شما مؤثر باشد این طوری یاد می گیرید که به طور اتوماتیک هرچیزی که بدن یا ذهنتون می خواد پاسخ ندهید.
  2. حواستان را متوجه نفس کشیدنتان کنید. چشمهایتان را ببندید یا اگر می ترسید با بستن چشم ها خوابتان ببرد به یک نقطه خیره شوید مثلاً یک دیوار سفید. مطمئن باشید حواستان به نفس کشیدن باشد. وقتی بازدم انجام می دهید در ذهن خود بگید بازدم و زمانی که هوا رو داخل بدن می کشید در ذهن خود بگویید دم. نباید صدای شما شنیده شود و فقط در ذهنتان بگویید. این تمرین کورتکس شما را فعال می کند و بخش های استرس زای مغزتان را خاموش می کند.
  3. ببینید نفس کشیدن چه حسی دارد، بعد از چند دقیقه دم و بازدم های ذهنتان را حذف کنید. سعی کنید فقط روی حس نفس کشیدن تمرکز کنید. شاید ورود و خروج هوا داخل دهان و بینی خودتان را حس کنید.شاید بزرگ و کوچک شدن شکم و قفسه سینه تان را به خاطر هوا متوجه شوید. درست مانند قبل وقتی متوجه شدید حواستان دارد به سمت چیز دیگری می رود دوباره روی نفس کشیدن متمرکز شوید. اگر برای تمرکز مجدد به کمک نیاز دارید دوباره در ذهنتان بگویید دم، بازدم و چند بار تکرار کنید. این بخش تمرین خودآگاهی و خود کنترلی را تمرین می دهد.
بیشتر مطالعه کنید:  چگونه با شور و شوق به موفقیت برسیم؟

تکرار و تمرین مدیتیشین در اوقات مشخص

با روزی ۵ دقیقه شروع کنید وقتی به این کارعادت کردید سعی کنید این کار را روزی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نیز تکرار کنید. اگر بعد از زیاد کردن زمان، این کار برایتان سخت شد باز زمان آن را تا ۵ دقیقه کم کنید. یک تمرین کوتاه که هرروز انجام بدهید بهتر از تمرینی هست که از انجامش فرار کنید و بخواهید آن را به فردا موکول کنید.

اگر یک زمان مشخص برای مدیتیشن تعیین کنید و هر روز سر آن ساعت مدیتیشن را شروع کنید کارتان خیلی راحت تر می شود، مثلاً هرروز صبح قبل از این که دوش بگیرید.

برگرفته از کتاب قدرت اراده

نویسنده : کلی مگ گونیگال

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8320
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد یک مدیتیشن ۵ دقیقه ای برای تقویت اراده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.