0
0

چگونه با شور و شوق به موفقیت برسیم؟

1370 بازدید
چگونه با شور و شوق به موفقیت برسیم؟

چگونه با شور و شوق به موفقیت برسیم؟

چگونه با شور و شوق به موفقیت برسیم؟

شور و شوق به زبان ساده یعنی ” چه عالی است!”

به کمک یک روش سه مرحله ای که در زیر می بینید، می توانید قدرت شور و شوق را در اختیار بگیرید:

۱- عمیق تر بررسی کنید.

این آزمایش کوچک را انجام دهید. دو چیز را که به آن ها کم علاقه و یا بی علاقه اید، در نظر بگیرید – مثلاً خواندن کتاب های تاریخی، نوع خاصی از موسیقی یا یک ورزش- حالا از خودتان بپرسید : به راستی چقدر با اینها آشنایی دارم؟ به احتمال زیاد پاسخ شما، “خیلی کم ” است.

باید اعتراف کنم که سال ها هیچ علاقه ای به هنر خوشنویسی نداشتم. به نظرم فقط یک مشت کارهای سرهم بندی شده می آمد، تا زمانی که یکی از دوستانم که از دوران نوجوانی کار خوشنویسی انجام می دهد  و به آن عشق می ورزد، خواستم تا نمونه کارهای خود را به من نشان دهد و کار خوشنویسی را برایم تشزیح کند. اکنون که اطلاعاتم راجع به آن عمیق تر شده، واقعاً این نوع هنر برایم جذابیت خاصی پیدا کرده است و الان مدت هاست هرزمان نمایشگاه یا گالری مربوط به خوشنویسی هست را در آن شرکت می کنم و لذت می برم.

این تمرین، کلید مهمی برای ایجاد اشتیاق است : برای ایجاد اشتیاق، راجع به چیزی که هیچ علاقه ای در شما به وجود نمی آورد، مطلب بیشتری یاد بگیرید.

۲- به همه کارهای خود روح بدهید.

شور و شوق، یا فقدان آن، در همه کارها یا گفته هایتان منعکس می شود. به دست دادن خود روح بدهید. وقتی با کسی دست می دهید با همه وجود خود دست بدهید. سعی کنید با فشار دست تان بگویید : « از آشنایی با شما خوشحالم» . « خوشحال می شوم دوباره شما را ببینیم. » یک دست دادن زورکی و بی رمق، از دست ندادن بدتر است. باعث می شود مردم فکر کنند: « این آدم بیشتر به یک مرده می ماند تا یک زنده»

بیشتر مطالعه کنید:  قدرت درونی- روز اول از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

به خنده هایتان روح بدهید. با چشم هایتان بخندید. هیچ کس خنده های تصنعی، خشک و مصلحتی را دوست ندارد. وقتی می خندید به راستی بخندید. به متشکرم های خود روح بدهید. یک متشکرم ماشینی و از سر عادت، تقریباً فقط یک صداست. هیچ مفهومی ندارد. سعی کنید «متشکرم» شما معنی « بی نهایت متشکرم» را بدهد.

به کلام خود روح بدهید.مردم با کسی که به حرف های خودش اعتقاد دارد. همراه می شوند. حرف هایتان را با روح بیان کنید.به سخنان خود سرزندگی بدهید.

۳- پیک خوش خبر باشید.

همه ما در موقعیت های بسیاری دیده ایم که چگونه ناگهان کسی از در وارد شده و گفته است : «خبرهای خوشی دارم». این شخص بلافاصله توجه همه را به خود معطوف می کند. خبرهای خوش، نه تنها سبب جلب توجه افراد، که باعث خوشحالی آنها می شوند. خبرهای خوش ، روح زندگی می دمند. خبرهای خوش حتی باعث هضم بهتر غذا می شوند.

تنها به این دلیل که تعداد جغدهای بد خبر بیشتر از پیک های خوش خبر است، نباید دچار سوتفاهم شوید. هیچ کس از راه انتشار خبرهای بد، دوستی پیدا نکرده و یا در انجام کاری موفق نشده است. برای خانواده های خود خبرهای خوب ببرید. اتفاق های خوبی را که در روز برایتان افتاده است، برای آن ها تعریف کنید. تجربیات دلنشین  و بامزه خود را به خاطر بیاورید و بگذارید حوادث ناخوشایند تا ابد مدفون بمانند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8534
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه با شور و شوق به موفقیت برسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.