0
0

کنترل ذهن را در دست بگیرید!!!

1422 بازدید
کنترل ذهن را در دست بگیرید

کنترل ذهن را در دست بگیرید

کنترل ذهن را در دست بگیرید

روشن شدگی یعنی یکی شدن با ذات هستی. ذات هستی در درون هر فرد است و تنها زمانی رخ می نماید که در لحظه حال خود حضور یابی؛ چرا که تنها در این زمان است که ذهن قادر به فکر نیست و نه غبطه گذشته را می خورد و نه نگران آینده است.

تمام مشکلات از زمانی آغاز شد که با ذهن خود یکی شدیم؛ در واقع با تجارب و برچسب زدن های ذهن خود یکی شدیم(من ذهنی یا من کاذب) . ادغام با ذهن سبب مسلط شدن ذهن بر ما می شود و برای ما تصمیم می گیرد؛ در حالی که ما باید یاد بگیریم چطور از ذهن خود درست استفاده کنیم و آن را تحت کنترل خود در آوریم که به آن ذهن آگاهی می گویند؛ یعنی با حضور در زمان جاودانه حال، ذهن را متوقف کرده و از ذهن خود جدا می شویم و ذهن را به سکوت وا می داریم.

ما باید تنها نظاره گر تمام فکرهایی باشیم که از ذهن می گذرد و به دور از قضاوت یا تایید، فقط و فقط یک تماشاچی باشیم و افکار را رها کنیم و در این مرحله به رهایی برسیم. در مرحله رهایی است که به معنای زندگی پی می بریم و رنج های ما معنا پیدا می کند؛ معنایی که خود به آن می دهیم تا لحظه حضور را به معنای واقعی درک کنیم. در این نقطه است که رنج ها پایان می یابند و به مرحله شادمانی، عشق و آرامش در هر لحظه، درک حضور و آگاهی که در پس ذهن وجود دارد می رسیم، عشق و آرامش و شادی واقعی در ما تجلی می یابد و از هر لحظه خود لذت می بریم و در هر مرحله، قدردان و شکرگزاریم و شادی خود را معطوف به نتیجه نمی کنیم؛ همین معطوف شدن به نتیجه یعنی نگران آینده بودن و خضور مجدد من کاذب!

بیشتر مطالعه کنید:  NLP ،کلید طلایی تغییر - روز چهارم از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

شادی و آرامش رخ نخواهد داد، جز زمانی که کنترل ذهن خود را در دست بگیرید و از ذهن خود جدا شوید تا موفق به ظهور من واقعی در خود شوید. با توقف و سکوت ذهن، خداوند در تو تجلی یافته و با ذات هستی و در نهایت ذات اقدس الهی یکی می شوی و بعد الهی در ظرف وجودت ظهور می یابد؛ اینجاست که از فرشتگان هم پرسیده می شود: ” حال متوجه شدید چرا خدای تبارک و تعالی پس از خلقت انسان ، فتبارک ا… احسن الخالقین گفت!”

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8510
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد کنترل ذهن را در دست بگیرید!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.