0
0

آیا پول خوشبختی می آورد؟

861 بازدید
آیا پول خوشبختی می آورد؟

آیا پول خوشبختی می آورد؟

پول خوشبختی می آورد؟ علم ثابت کرده است :

“افراد دارای درآمد زیاد نگرانی های کمتری نسبت به افراد کم درآمد دارند.”

به زبانی دیگر: علم بهتر است یا ثروت؟

البته واضح و مبرهن است که علم بهتر است. علم کسب می کنیم که بیشتر قدر پول را بدانیم و بیشتر به ارزش آن پی ببریم. در عین حال، داشتن پول، راحتی خیال می آوردو تمامی دغدغه های ضروری زندگی را از میان بر می دارد؛ به عبارت دیگر، از نگرانی ها ، غم و غصه ها و نداشتن ها می کاهد. در مقابل، علت کسب علم آن است که اگر روزی پول نباشد، بتوانیم چکه کردن سقف اتاقمان را تعمیر کنیم.

درباره سؤال علم بهتر است یا ثروت؟ روانشناسان بار دیگر تحقیقاتی انجام داده اند. آن ها پس از پژوهش بر روی دوازده هزار فرد آمریکایی به این نتیجه رسیدند: ” پول خوشبختی نمی آورد، اما نداشتن آن عامل مهم بدبختی است!”

اگر شما درآمد بیشتری داشته باشید، کمتر احساس بدبختی می کنید. حال سؤال دیگری مطرح می شود: ” وقتی حساب بانکی پر می تواند لحظات درد و رنج را در زندگی روزانه افراد کاهش دهد، پس چگونه می گویند که پول خوشبختی نمی آورد؟! ”

روان شناسان به این سؤال این گونه پاسخ داده اند: ” حوادث ناگوار در زندگی هر فردی پیش می آید؛ اما فردی که پول دارد،راحت تر می تواند از عهده بحران پیش آمده برآید، سریع بر اوضاع مسلط شود و خود و خانواده اش را جمع و جور کند، طوری که آبرو و هویت آنان حفظ شود؛  برای مثال وقتی ، سقف اتاقش چکه می کند، بلافاصله تعمیر کار می آورد و آن را تعمیر می کند؛ اما کسی که پول ندارد، باید در زیر آن سقف سوراخ شده، چکه های باران را تحمل کند و خود و خانواده اش از سرما بلرزند.”

بیشتر مطالعه کنید:  سواد مالی ات را ارتقا بده!

به زبان تخصصی تر: 

به طور طبیعی و ناخودآگاه، افراد بی پول به سرعت کنترل اوضاع از دستشان خارج می شود و زندگی شان زودتر از فرد پولدار از هم می پاشد؛ مانند مواقع بحرانی و پیش بینی نشده؛ حتی در شرایط عادی هم وضع به همین منوال است. فرد پولدار همیشه آسان تر سرش را بر بالین می گذارد و خوابی شیرین را تجربه می کند. در حالی که فرد بی پول به دلیل دغدغه های فکری و نگرانی های فراوان اصلاً خواب به چشمش نمی آید

در نهایت پس از تحقیقات گسترده و جمع آوری آمار و ارقام حداقل و حداکثر درآمد افراد، از سالانه زیر پنج هزار دلار تا بالای پانزده هزار دلار آمریکا، روانشناسان به نتایج عملی رسیده اند: ” هرقدر در آمد جزئی تر و پایین تر باشد، فرد به همان میزان احساس بدبختی، سردرگمی و سردرگریبانی بیشتری می کند. این نسبت درباره افراد بیکار یا افراد شاغل با درآمدی بخور و نمیر نیز به همان میزان صدق خواهد کرد.همچنین از دیگر آسیب پذیرها می توان به موارد سن و سال، جنسیت و وضع تأهل فرد اشاره کرد؛ بنابراین :

“پول خوشبختی نمی آورد اما نداشتن آن عامل مهم درد و رنج است.”

بنابریان دیدگاه، دانش بهتر از دارایی است؛ زیرا دانش است که توان و دارایی به همراه می آورد. اما اگر پیشاپیش دارایی داشته باشید، ولی دانشی نداشته باشید، به سرعت تمام داشته هایتان را از دست خواهید داد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8203
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آیا پول خوشبختی می آورد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.