0
0

چگونه برای سال 99 هدفگذاری کنیم؟

900 بازدید
برنامه ریزی برای موفقیت در سال 97

چگونه برای سال ۹۹ هدفگذاری کنیم؟

چگونه برای سال ۹۹ هدفگذاری کنیم؟

تعیین اهداف برای سال ۹۹

برنامه ریزی و تعیین اهداف  برای سال ۹۹ به منظور رسیدن به موفقیت

 

سال نو در راه است؛ برخی، سال بسیار خوبی را تجربه کرده‌اند و بعضی دیگر، زیاد از عملکرد سالانه‌ی خود راضی نیستند. باید در نظر داشت که همیشه برای توسعه‌ی فردی و حرفه‌ای فرصت وجود دارد؛ پس فارغ از این که گذشته چه طور سپری شده، اکنون زمان آن رسیده که تصمیم‌هایی که در طی سال گرفته بودیم را بررسی کنیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم فرایند تصمیم‌گیری خود در سال آینده را بهبود ببخشیم.

بعد از بررسی این که چه دستاوردهایی در سال گذشته انجام دادیم ، به چه اهدافی رسیدیم  و به کدام یک از اهدافمون نرسیدیم جایگاه فعلی ما در اهدافمون مشخص می شود.

بهتر است در یک برگ کاغذ ده هدف مهم  خود را بنویسید . ده هدفی که قرار است در سال جدید به آن دست پیدا کنیم. سپس از بین این ده هدف ، سه تا از مهمترین اهداف خود را مشخص کنید. اولویت را هم برای اهداف خود تعیین کنید.

حال چگونه برای سال ۹۹ هدفگذاری کنیم؟

دسته بندی اهداف :

می توانیم انوع هدف را به صورت کلی دسته بندی کنیم:

  • علمی
  • مالی
  • شغلی
  • جسمی
  • خانوادگی
  • شخصی
  • معنوی
  • اخلاقی
  • اجتماعی

سپس برای هر دسته از هدف می توانید هدف هایی را مشخص کنید. من یک نمونه از اهداف پر شده را برای شما  در قالب نمودار انتخاب کردم تا کاملا با نحوه نوشتن اهداف به صورت دسته بندی شده آشنا شوید.

چگونه برای سال 99 هدفگذاری کنیم؟

چگونه برای سال ۹۹ هدفگذاری کنیم؟

 

من که نمودار اهداف خودم را برای سال جدید آماده کردم . شما هم سریع دست به کار شوید.

همین حالا لیست تان را بررسی کنید و در کنار هر مورد شماره اولویت آن را مشخص کنید و فوراً دست به اقدام بزنید.خودتان را موظف کنید تا پایان این کار دست به کارهای دیگری نزنید.

هرروز پیش از شروع کار، نگاهی به اولویت ها در لیست اهداف خود بیندازید . پس از یک ماه خواهید دید که به کار کردن برروی اولویت اول عادت کرده اید و آینده تان تضمین می شود.

موفق باشید و  همیشه در اوج پرواز کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8384
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
سانی شهرآئینی
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه برای سال 99 هدفگذاری کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.