0
0

مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید

510 بازدید
مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید

مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید

مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید

قدرتمندترین کلمات در دایره لغات شما، آنهایی هستند که به خود می گویید و باور می کنید.حرف هایی که با خود می زنید، ۹۵ درصد احساسات شما را تشکیل می دهند. وقتی با خود صحبت می کنید، ضمیر ناخودآگاهتان این حرف ها را به صورت فرمان می پذیرد. سپس رفتار و خودشناسی شما را با الگویی هماهنگ با این کلمات تنظیم می کند.

از این پس، فقط درباره خواسته هایتان با خود حرف بزنید. از گفتن چیزهایی که در مورد شما صحت ندارند، خودداری کنید. کلمات قدرتمند و مثبتی را مانند ” می توانم این کار را بکنم!” بارها و بارها با خود تکرار کنید. پیش از هر کار مهمی، این کلمات را تکرار کنید : ” من خودم را دوست دارم! من بهترینم! من بهترینم! من بهترینم!” آنقدر که باورشان کنید. سپس صاف و قدرتمند بایستید و لبخندی مطمئن بزنید و کارتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. این کار خیلی زود برایتان عادت می شود.

شما لایق بهترین هایید

افراد در نتیجه انتقادهای تخریبی، افسانه ها  یا باورهای محدود کننده را درباره خود می پذیرند. آنها واقعاً باور ندارند که لایق موفقیت هستند. این احساس عمیق درونی در خصوص نالایق بودن، بین کسانی رایج است که از هیچ شروع می کنند یا خانواده های فقیری دارند. این حس را کسانی به وجود می آورند که در کودکی به ما گفته اند فقیر بودن فضیلت، اما ثروتمند بودن گناه است.

اگر به هر دلیلی با احساس نالایقی بزرگ شده اید اما در حوزه کاری خود به موفقیت رسیده اید، تجربه ای دارید که به آن “سندروم وانمود کننده” می گویند. حسی در شماست که  وانمود به موفقیت می کنید. مهم نیست در نتیجه کار زیاد چقدر به موفقیت رسیده اید، در هر صورت، ترسی همیشگی برای از دست دادن این موفقیت ها دارید.

بیشتر مطالعه کنید:  شاهکار زندگی ات را بساز!

اگر چنین احساسی داشته باشید، اغلب به خاطر این که بیش از دیگران به موفقیت رسیده اید، احساس گناه می کنید. بسیاری از افراد برای رهایی از این احساس گناه، مرتکب خود – تخریبی می شوند. در خوردن و نوشیدن افراط می کنند، به مواد مخدر روی می آورند، از خانواده چشم پوشی می کنند، رفتارهای غیر قابل پیش بینی دارند و اغلب پول خود را در زندگی تجملاتی و سرمایه گذاری های  غیر عاقلانه از دست می دهند. در عمق وجود خود به این فکر می کنند که شایسته این موفقیت نیستند. در نتیجه، اغلب آن را با دست های خود دور می اندازند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8547
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد مثبت اندیشی را در خود تقویت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.