0
0

بر محیط اطراف خود مسلط شوید

334 بازدید

بر محیط اطراف خود مسلط شوید

بر محیط اطراف خود مسلط شوید

خیلی وقت ها شنیده ام که افراد از اینکه نمی توانند درجه یک باشند، شکایت دارند. ساده ترین پاسخ این است: آیا نمی توانید کمی بهتر از این هم باشید؟ بی شک در دراز مدت ، درجه یک بودن، عملاً ارزان تر از درجه دو بودن تمام می شود. در ضمن، بهتر است دارایی های کمتری با کیفیت بالاتر داشته باشید تا دارایی های بیشتری با کیفیت کمتر. برای مثال بهتر است یک جفت کفش عالی داشته باشید تا سه جفت کفش نامرغوب.

مردم معمولا به طور ناخودآگاه، شما را برحسب کیفیت می سنجند. اهمیت کیفیت را درک کنید؛ زیرا ارزش آن بیشتر است. برخلاف تصور شما جنس مرغوب در نهایت ارزان تر از جنس نامرغوب تمام می شود.

محیط اطراف خود را برای دستیابی به موفقیت به خدمت گیرید.

الف) نسبت به محیط خود هوشیار باشید. همان طور که بدن انسان از غذاهای مصرفی اش ساخته می شود، فکر هم از عواملی که در ساخت آن دخیل هستند تشکیل می شود.

ب) محیط خود را به گونه ای تحت اختیار درآورید که در جهت منافع تان کار کند نه به ضررتان. اجازه ندهید نیروهای سرکوب گر – مردم منفی و مأیوس کننده – شما را به فکر شکست بیندازند.

پ) اجازه ندهید مردم کوچک اندیش شما را عقب نگه دارند. مردم حسود دوست دارند زمین خوردن شما را ببینند. آن ها را از این لذت محروم کنید.

ت) از مردم موفق راهنمایی بخواهید. آینده شما مهم است. هرگز با راهنمایی گرفتن از مشاوران مستقلی که در شکست غوطه می خورند، آینده خود را به خطر نیندازید.

ث) به خودتان استراحت روحی فراوان بدهید. با گروه های جدید رفت و آمد کنید. کارهای هیجان انگیز و نو را تجربه کنید.

ج) سموم فکری را از محیط خود به دور افکنید. از غیبت دوری کنید. راجع به مردم حرف بزنید ولی در موضع مثبت قرار بگیرید.

چ) در هر کاری که انجام میدهید درجه یک و بهترین باشید. اگر جز این عمل کنید برایتان گران تمام می شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8519
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
سانی شهرآئینی
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بر محیط اطراف خود مسلط شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.