سه راهکار برای رونق کسب و کار

رونق کسب و کار – همه کسب و کارها، چه کوچک و چه بزرگ ، در طول چند سال گذشته با بحران های مالی مواجه بوده اند و همه متوجه شده ایم که اقتصاد ایران، پوست اندازی کرده و شرایط با سال های قبل متفاوت است. در این اقتصاد نو ظهور ایران، راه کارهای زیادی برای موفقیت و رونق وجود دارد که من در این پست به سه موضوع مهم برای رونق کسب و کار اشاره می کنم:

۱-نیاز مخاطب را واقعاً درک کنید

پیش فرض ما این است که هر کسب و کاری باید از قبل، نیاز مخاطب را شناخته باشد؛ اما برای موفقیت بیشتر، بیش از پیش نیاز مشتریان را درک کرده و با آن ها گفتگو کنید. باید با مشترینتان تماس بگیرید. از آن ها نظر سنجی تلفنی و حضوری کرده و سعی کنید دقیقاً متوجه شوید که آن ها چه نیازی دارند؟ سلیقه و درک و علاقه شما اصلاً مهم نیست و آنچه مهم است، نیاز مشتری است؛ این نیازها را بشناسید و دقیقاً در جهت رفع آن تلاش کنید.

۲- مشتری را شگفت زده کنید

در اطلاع رسانی، تبلیغات، بازاریابی و ارتباط مستقیم با مشتری، او را شگفت زده کنید. امروزه رقبایتان همه همان خدمات و محصولاتی را که شما عرضه می کنید، ارائه می دهند؛ پس شما نقطه تمایز خودتان را شگفت زده کردن مشتری قرار دهید. شیوه برخورد شما، نوع پوشش و لحن صحبتتان، زبان بدن شما و همکارانتان، شیوه معرفی و ارائه محصول و بسته بندی و پکیجینگ آن ، شیوه پول گرفتن و تسویه حساب کردن و نور و دیزاین و عطر و بو صدای خاصی را برای خودتان و مجموعه تان ایجاد کنید؛ اگر هم در فضای دیجیتال فعالیت می کنید، شیوه ای جدید از طراحی سایت را انتخاب کنید که در همه این موارد، مشتری و مخاطب شما شگفت زده شود. وقتی او شگفت زده شد، هم رضایت بیشتری دارد و هم خودش بازاریاب و تبلیغ کننده شما خواهد شد.

بیشتر مطالعه کنید:  استرس چگونه شما را قوی تر می کند؟

۳- فروش، پایان کار نیست

اگر قبلاً می گفتند نقطه پایان خرید یا فروش ، تسویه حساب مالی است، امروزه نقطه پایانی برای فروش وجود ندارد. خیلی از اقدامات شما باید بعد از مرحله فروش باشد؛ باید خدمات پس از فروش بدهید، باشگاه مشتریان ایجاد کنید، تخفیف ها و شرایط ویژه ای برای مشتریان و اعضای باشگاهتان فراهم آورید، صدای مشتری را بشنوید و او را برای همیشه مشتری وفادار خود کنید.