شروع ثبت نام دوره آموزش کاربردی جاوااسکریپت با سه ماه منتورینگ رایگان ثبت نام در دوره
شروع ثبت نام دوره آموزش کاربردی جاوااسکریپت با سه ماه منتورینگ رایگان ثبت نام در دوره
0
0

چگونه به تفکر خلاق دست یابیم؟

491 بازدید
چگونه به تفکر خلاق دست یابیم؟

چگونه به تفکر خلاق دست یابیم؟

تفکر خلاق یعنی یافتن راه هایی جدید و مؤثر برای انجام دادن کارها.موفقیت های گوناگون اعم از موفقیت در خانه، محل کار و اجتماع- به یافتن راه هایی برای انجام هرچه بهتر کارها بستگی دارد. حال بیایید ببینیم چه کاری می توانیم برای به وجود آوردن تفکر خلاق و تقویت آن انجام دهیم.

مهمترین راه : اول ایمان داشته باشید به اینکه می توانید موفق شوید.

یک حقیقت اساسی را در اینجا می بینید : برای انجام هر کار، باید اول ایمان پیدا کنیم که می تواند انجام شود. اعتقاد داشتن به اینکه کاری می تواند انجام پذیرد، ذهن را برای یافتن راه انجام آن به حرکت وا می دارد.

از امکانات زیر بهره بگیرید و خلاقانه بیندیشید :

  1. ایمان داشته باشید که می توانید موفق شوید. وقتی ایمان داشته باشید که می توانید کاری را انجام دهید، ذهن شما خود به خود راه های انجام آن را می یاید. ایمان به راه حل، دستیابی به آن را آسان می کند.
    « غیر ممکن است » ، « نمی شود » ، « نمی توانم » ، « فایده ندارد امتحان کنم » را از فرهنگ لغات و اندیشه خود بیرون بیندازید.
  2. اجازه ندهید سنت های دست و پا گیر، ذهن شما را فلج کند. افکار نو را پذیرا شوید. جستجوگر باشید. راه های جدید را امتحان کنید. در هر کاری که انجام می دهید پیشرو باشید.
  3. هر روز از خودتان بپرسید : « چطور می توانم کارم را بهتر انجام دهم؟ » خودسازی نهایتی ندارد. وقتی از خودتان می پرسید : « چطور می توانم این کار را بهتر انجام دهم؟» جواب های درست از راه می رسند. خودتان آزمایش کنید و ببینید.
  4. از خودتان بپرسید :« چطور می توانم بیشتر کار کنم؟» توانایی یک برداشت ذهنی است. با طرح این پرسش، ذهن خود را به فعالیت وا می دارید تا هوشمندانه راه های مناسب و مفیدی بیابد. رمز توفیق در کار این است : بهتر از گذشته کار کن ( کیفیت بازدهی ات را بهتر کن) و بیشتر از گذشته کار کن ( میزان بازدهی ات را بیشتر کن)
  5. سؤال کردن و شنیدن را تمرین کنید. بپرسید و بشنوبد تا مواد خامی را برای تصمیم گیری های خود بیابید. به یاد داشته باشید : انسان های بزرگ فقط می شنوند؛ و انسان های کوچک فقط حرف می زنند.
  6. دید خود را گسترش دهید. خود را در معرض محرک های ذهنی قرار دهید. با مردمی معاشرت کنید که می توانند در پروراندن ایده های نو و راه های جدید برای انجام کارهایتان به شما کمک کنند. با آدم های گوناگون که مشاغل و علایق اجتماعی مختلفی دارند حشر و نشر کنید.
بیشتر مطالعه کنید:  توسعه مهارت های کسب و کار
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8374
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه به تفکر خلاق دست یابیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.