شروع ثبت نام دوره پایتون کاران هوشمند ( سطح متوسط) اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره آنلاین
شروع ثبت نام دوره پایتون کاران هوشمند ( سطح متوسط) اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره آنلاین
0
0

دو تمرین مؤثر برای ایجاد ابتکار و خلاقیت

594 بازدید
ایجاد ابتکار و خلاقیت

دو تمرین مؤثر برای ایجاد ابتکار و خلاقیت

 ایجاد ابتکار و خلاقیت

ابتکار نوع خاصی از عمل است. بی آنکه طبق دستوری رفتار کرده باشد، کارهای ارزشمند ارائه می دهد. افراد مبتکر و خلاق در پول ساز ترین رده های مشاغل گوناگون ، از پیش به کار دعوت شده اند.

 ایجاد ابتکار و خلاقیت

دو تمرین مؤثر برای ایجاد ابتکار و خلاقیت را در اینجا ملاحظه می کنید :

الف) در انجام هر کاری پیش قدم شوید.

وقتی به مسئله ای بر می خورید که معتقدید در مورد آن باید کاری کرد، دست روی دست نگذارید. با تمام قوا شروع به کار کنید.

آیا احساس می کنید که باید بخش جدیدی را به مجموعه فعالیت های تجاری خود بیفزایید و یا محصول جدیدی ارائه دهید، یا به طریق دیگری کارتان را توسعه دهید؟ خوب پس چرا معطلید؟ دست به کار شوید. خودتان شروع کنید و شرایط مطلوب را به وجود آورید.

خیالتان از بابت این اقدامات راحت باشد : زیرا گرچه پیشتازان در آغاز مجبورند به تنهایی عمل کنند ولی اگر کاری را که به آن مبادرت کرده اند، پشتوانه فکری خوبی داشته باشد، از جوانب بسیاری مورد حمایت قرار می گیرند پیشتاز و اهل عمل باشید.

ب) همیشه سعی کنید برای انجام کارها داوطلب شوید.

همه ما در موقعیت هایی دوست داشته ایم داوطلب انجام کاری شویم ولی نشده ایم چرا؟ به دلیل ترس. نه ترس از آنکه نتوانیم کار را به انجام برسانیم، بلکه ترس از حرف هایی که همکارانمان راجع به ما خواهند گفت. ترس از مورد تمسخر قرار گرفتن، از آنکه بگویند خوب خرحمالی می کند، و ترس از متهم شدن به گدایی برای یک اضافه حقوق، اینهاست که جلو پیشرفت بسیاری از افراد را می گیرد.

بیشتر مطالعه کنید:  ۵ راهکار برای افزایش اعتماد به نفس

احساس همبستگی با یک گروه، پذیرفته شدن در آن و مورد تأیید اعضایش قرار گرفتن یک حس طبیعی است. ولی باید از خودتان بپرسید :«دوست دارم مورد پذیرش کدام یک از این دو گروه قرار بگیرم: گروهی که همه چیز را به مسخره می گیرند و انگیزه این کارشان حسادتی است که نسبت به افراد موفق در دل دارند، یا گروهی که با احترام و عمل موجب پیشرفت خود می شوند؟» پاسخ صحبح مشخص است.

یک داوطلب همیشه چهره بارزی دارد. نظرها را به سوی خود جلب می کند و از همه مهمتر این که از فرصت ها استفاده می کند تا به همه نشان دهد لازمه داوطلب شدن، توانایی و بلند پروازی بسیار است. داوطلبانه به استقبال این قبیل وظایف بروید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8438
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد دو تمرین مؤثر برای ایجاد ابتکار و خلاقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.