شروع ثبت نام دوره پایتون کاران هوشمند ( سطح متوسط) اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره آنلاین
شروع ثبت نام دوره پایتون کاران هوشمند ( سطح متوسط) اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره آنلاین
0
0

حملات عصبی خود را متوقف کنید

798 بازدید
حملات عصبی خود را متوقف کنید

حملات عصبی خود را متوقف کنید

حملات عصبی خود را متوقف کنید

“هر آنچه ذهن شما را اشغال می کند، کنترل زندگی تان را به دست می گیرد.”

جمله فوق بیانگر حقیقت تلخی است که می گوید که ما نمی توانیم هر اتفاقی را که در زندگی مان می افتد،  کنترل کنیم و برای داشتن شادی و آرامش هم باید این حقیقت را بپذیریم. اضطراب بی امان و فکر کردن های زیاد می توانند ویران کننده باشند و شما را از نظر جسمی و روانی به طور کامل تضعیف کند. عده ای از مردم به غصه خوردن و فکر کردن زیاد عادت کرده اند. آنها همچنین جزء به جزء همه چیز را بررسی می کنند، برای تفویض اختیار به کسی اعتماد ندارند و تمام تلاش خود را می کنند که دیگران را مانند خودشان کنند. این افراد اگر بر دیگران یا حتی شرایط موجود مسلط شوند، می توانند جلوی بدبختی ها را بگیرند.

گروه دیگری هستند که فکر می کنند هیچ چیز تحت کنترل آن ها نیست؛ پس آنقدر فکر و خیال می کنند که سرگرم باشند و همه وقت و انرژی خود را هدر دهند. علل اصلی اینکه ذهن شما در وضعیت تنش و اضطراب قرار می گیرد، موارد زیر هستند :

  • تمایل ژنتیکی به داشتن اضطراب
  • استفاده شبانه از اینترنت تا دیروقت
  • تفکر غیر قابل انعطاف، خشک و ناسازگار
  • عدم کنترل عاطفی
  • نگرش بیمارگونه و اندوهگین نسبت به دنیا
  • اعتیاد به داروهای داروگر
  • محدودیت های ناشی از بی مبالاتی
  • خوددرمانی

راهکارهای پیشگیری از حملات عصبی

اگر از آن دسته افراد هستید که زیاد فکر می کنند و می خواهند همه چیز را تحت کنترل خود در آورند، راهنمای زیر برای شماست تا کمتر غصه بخورید و بیشتر زندگی کنید :

بیشتر مطالعه کنید:  کارآفرینی را از همین امروز شروع کنیم!

۱- زنگ خطر ذهن خود را خاموش کنید :

سیگنال هایی را که بدن و ذهنتان به شما می دهند، بشناسید؛ همچنین به منظور پیشگیری از بروز حملات عصبی ناخواسته سعی کنید خودتان را از استرس رها کنید. اگر بدنتان از زیر فشار استرس خلاص شود، کنترل بهتری روی واکنش های آن خواهید داشت. توجه کردن به علائمی مانند سرگیجه و تپش قلب به معنای این است که موانع سد راه خود را شناسایی کرده اید.

۲- هوشیاری، دانش، تحصیلات

آنچه بر ترس ناشی از حملات عصبی شما می افزاید، فقدان علم و دانش و عدم درک ترسهایتان است. باید علائم را بدانید و درک کنید تا برای عبوز از آن ها طرح و نقشه بکشید. اگر اطلاعات خوبی درباره حملات عصبی و اضطراب داشته باشید، می دانید حین حمله باید منتظر چه چیزی باشید. خودتان را برای شکست آگاهانه این دشمن آماده کنید. اگر متوجه بروز علائم شدید، اندکی مکث کنید و نفس عمیق بکشید. شناخت و شناسایی علائم در همان ابتدای کار به شما امتیازی برای غلبه بر ترستان خواهد داد.

۳- فرق بین فکر کردن زیاد و حل مشکلات را بدانید:

فکر کردن زیاد و بارها و بارها تصورکردن عواقب احتمالی یک اتفاق برای سلامت روانی شما خوب نیست. به جای فکر کردن زیاد به حل مشکل بپردازید و از خودتان بپرسید آیا چیزی که به آن فکر می کنید برایتان مفید است یا خیر. اگر پاسختان منفی است، انرژی و وقت ارزشمند خود را برای فکر کردن هدر ندهید. بپذیرید که افکارتان کمکی نمی کنند؛ پس از جا بلند شویدو کار مفیدی پیدا کنید که حواستان را از فکر کردن زیاد پرت کند.

بیشتر مطالعه کنید:  هدفگذاری به روش SMART

۴- برنامه ریزی با جزئیات برای مدیریت استرس :

برای مدیریت استرس، کار خود را با ورزش، رژیم غذایی سالم و هشت ساعت خواب شبانه آغاز کنید و مراقب سلامت جسم و روان خود باشید. زمان هایی را برای خودتان کنار بگذارید و وقتتان را به بررسی استرس هایتان اختصاص دهید. تفریحات تازه را امتحان کنید، مراقبه و یوگا انجام دهید، با دوستان خود به خرید بروید و هر کار دیگری را که استرس را از بین می برد، انجام دهید. سیگار نکشید و با غم و غصه خوردن برای مشکلات، به آتش استرس هایتان دامن نزنید. مراقب میزان استرس خود باشید و ببینید چگونه می توانید از پس درماندگی هایتان بربیایید. بیرون بروید و روی لذت بردن از زندگی خود تمرکز کنید.

۵- عبارات تأکیدی مثبت :

برای اینکه به خودتان یادآوری کنید که اوضاع تحت کنترلتان هست، عبارات تاکیدی مثبت بنویسید. این عبارات کمک می کنند فقط روی نوار ترس و منفی بافی زندگی راه نروید. جملات را جایی بگذارید که پیوسته بتوانید آن ها را ببینید و به ذهنتان یادآوری کنید که اوضاع خوب است.

۶- اقدام مثبت :

چه چیزهایی اضطراب شما را تقویت می کنند؟ فکر کردن زیاد، اجتناب و منفی بافی. اضطراب از چه چیزی بیزار است؟ اقدام کردن. اضطراب به صورت ذاتی تمایل دارد به شما احساس تنش، درماندگی و عدم اطمینان بدهد و مانع حل مشکلات شود.

حملات عصبی خود را متوقف کرده و تمرین را آغاز کنید

حملات عصبی خود را از زاویه دیگری ببینید تا بر ترسی که از آن ها دارید غلبه کنید. این فرآیند زمان بر است و یک شبه نمی توانید تغییرات را مشاهده کنید؛ پس به خودتان زمان بدهید. عادت های سالم را به خودتان تلقین کرده و مطمئن شوید که هرروز آن ها را دنبال می کنید تا تفاوتی را رقم بزنید و بر مشکلات غلبه کنید. فهم و بینش کامل نسبت به حملات عصبی، راهی مطمئن برای پایان این مبارزه است.

بیشتر مطالعه کنید:  انضباط مالی ؛ مهمترین راز مسیر کسب و کار

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8883
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد حملات عصبی خود را متوقف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.