0
0

استرس چگونه شما را قوی تر می کند؟

999 بازدید
استرس چگونه شما را قوی تر می کند؟

استرس چگونه شما را قوی تر می کند؟

استرس چگونه شما را قوی تر می کند؟

سال هاست که کارشناسان درباره خطرات استرس به شما هشدار می دهد که استرس خطر ابتلا به انواع اختلالات، از بیماری های قلبی گرفته تا افسردگی و سردرد را افزایش می دهد. اما اکنون اتفاق غیر منتظره و شگفت انگیزی رخ داده است. تحقیقات جدید نشان می دهند که اگر افراد به استرس به چشم یک نیروی مثبت نگاه کنند،می توانند از خودشان در برابر آسیب های ناشی از آن محافظت کنند، از آن درس بگیرند، رشد کنند و کامیاب شوند.

چگونه ذهنیت خود را درباره استرس تغییر دهید

کارشناسان مراحل زیر را جهت تجدید نظر درباره رابطه خودتان با استرس پیشنهاد می کند:

استرس خود را بشناسید:

فهرستی از کارهای مخربی که وقتی تحت فشار قرار می گیرید، انجام می دهید، تهیه کنید. مثلاً برای انجام کاری، امروز و فردا می کنید یا به یخچال هجوم می برید. دفعه بعد که درگیر یکی از این کارها شدید، این فهرست مانند یک محرک کمک می کند سر در بیارید چه اتفاقی در جریان است. در این لحظه با گفتن جملاتی مانند ” من استرس دارم، چون خیلی کار روی سرم ریخته که باید در مدت زمان کوتاهی تمامش کنم” به استرس خود اسم بدهید. متوجه باشید که استرس در این حالت، فعالیت مغزی شما را از حالت خودکار و احساسی، به مناطق خودآگاه و اندیشمند منتقل می کند. به این ترتیب احساس اختیار و کنترل بیشتری خواهید داشت.

از استرس استقبال کنید:

محققان می گویند پرهیز از استرس می تواند اضطراب و نگرانی شما را افزایش دهد. در عوض بدانید که هرچقدر استرس بیشتری داشته باشید، بیشتر به موقعیت مورد نظر اهمیت می دهید و تلاش می کنید مشکلات و ارزش هایی را که به خطر افتاده اند، شناسایی کنید. استقبال از استرس زمانی که آن را با یک معنای عمیق در زندگی خود ارتباط دهید، آسان تر می شود. همچنین سودمند است که برخی از اخساسات خود را به صورت آگاهانه بازسازی کنید؛ مثلاً دلشوره قبل از سخنرانی را به شکل یک هیجان ببینید نه استرس تا بتوانید اعتماد به نفس و عملکرد خود را تقویت کنید.

بیشتر مطالعه کنید:  وبلاگ نویسی - اولین ایده پولساز اینترنتی

از استرس استفاده کنید:

به این فکر کنید که آیا واکنش شما نسبت به استرس علیه حودتان عمل می کند یا کمک می کند به اهدافتان برسید. اگر بابت دعوت نشدن به یک مهمانی غصه می خورید، بدانید که این نشانه اهمیت روابط اجتماعی برای شماست؛ پس به جای اینکه از دوستان خود بابت کنار گذاشتن خودتان فاصله بگیرید، با یکی از دوستان صمیمی خود تماس بگیرید و قرار شام بگذارید. با درک اینکه اصلاً چرا استرس گرفته اید، می توانید انرژی آن را روی سعی و تلاش برای رسیدن به هدف متمرکز کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8647
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد استرس چگونه شما را قوی تر می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.