0
0

عادت های جدید در خود ایجاد کنید

1390 بازدید
عادت های جدید در خود ایجاد کنید

عادت های جدید در خود ایجاد کنید

عادت های جدید در خود ایجاد کنید تا به اهدافتان نزدیک و نزدیک تر شوید.

با تغییر افکارت می توانی به رفتار و اعمال بهتری دست یابی. سال گذشته را چطور تمام کردی؟ چه موفقیت هایی داشتی؟ چه شکست هایی را تجربه کردی؟ اگر می خواهی امسال بهترین سال زندگی ات باشد، باید خودت بخواهی و موفقیت را انتخاب کنی.

با اعمالی که امسال انجام می دهی می توانی تخته سنگ موفقیتت را راحت تر تکان دهی؛ اما اگر می خواهی تا پایان سال موفق شوی و تخته سنگ را تا پایین تپه برسانی، باید تا مدت ها به هل دادن آن ادامه دهی. از این رو از همین الان، عادات رفتاری معینی را برای خود مشخص کن و تمرکزت را روی کارهایی قرار بده که باید انجامشان دهی.

اگر از انجام دادن کارهای مهم زندگی ات دست کشیده ای، پس بی شک از هدفت دور شده ای. اغلب افراد در میانه راه از تصمیماتی که در آغاز سال گرفته اند منصرف می شوند و از تلاش کردن دست می کشند.

اما در هر حال عادات رفتاری هر انسان شخصیت او را شکل می دهد؛ بنابراین در آغاز اعمالت را به شکل عاداتی در آور که هر روز خود را ملزم به انجام دادنشان بدانی.

تخته سنگ موفقیتت را هل بده!

تا این لحظه مشخص کردی که با انجام دادن چه کارهایی می توانی به اهدافت نزدیک تر شوی؛ اما اکنون زمان آن فرا رسیده که با ایجاد برخی عادات و رفتارهای مناسب در درونت، زودتر به خواسته هایت دست یابی. البته این کار چندان ساده به نظر نمی رسد؛ به ویژه وقتی بخواهی از شر عادات بی مورد و منفی ات که یک عمر با تو همراه بوده اند رهایی یابی.

بیشتر مطالعه کنید:  نکته هایی برای مدیریت زمان (۳) - ابزارهای زمان بندی کارها

در ذهنت خانه تکانی کن و اگر چرخ دنده های ذهنت همیشه تو را به سمت عقب می برد، این بار آگاهانه دنده را عوض کن و به سمت جلو حرکت کن. در غیر این صورت مطمئن باش خودت اولین کسی هستی که مانع پیشرفتت می شوی. پس تعلل نکن و همین امروز دست به کار شو. هیچ گاه کار امروز را به فردا نینداز.

یادت باشد باید نگاهی عمیق تر به رفتارها و عادات خود داشته بانشی و تمام کارهایت را زیر ذره بین بگذاری؛ برای مثال، ببین هر روز صبحانه  از چه مواد غذایی ای تغذیه می کنی، صبح ها از چه مسیری به محل کارت می روی و چقدر از وقتت را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهی.

اگر به راستی خواهان این هستی که رفتاری را در خود نهادینه کنی، باید هر روز بی وقفه آن را تکرار کنی. اگر تصمیم گرفته ای که هر روز صبح پیش از رفتن به سرکار ورزش کنی، نباید حتی یک روز هم به دلایل مختلف انجام دادن این کار را حذف کنی؛ حتی اگر پنج دقیقه هم ورزش کنی، بهتر از آن است که کلاً این کار را از برنامه ات کنار بگذاری؛ زیرا با این عمل به تدریج به انجام دادن آن کار عادت می کنی و از آن پس، به طور ناخودآگاه انجامش می دهی.

تمرین : عادت های جدید در خود ایجاد کنید.

اگر می خواهی اهدافت را به سرعت به دست آوری، به انجام دادن کارهایی دست بزن که در دسترس و انجام شدنی باشند. در زیر به چند نمونه از عادات مثبت و مناسبی اشاره می کنم که می توانی آن ها را در خود ایجاد کنی :

  • اگر قصد داری کتابی بنویسی، بهتر است برای کسب مهارت های لازم، روزانه حداقل پانزده دقیقه برایش وقت بگذاری.
  • برای داشتن تناسب اندام، در هر وعده غذایی ات، از سبزیجات و میوه های کم کالری  استفاده کن.
  • اگر می خواهی کار جدیدی را آغاز کنی، حداقل پانزده دقیقه در روز را به برنامه ریزی شغلی خود اختصاص بده. تمام مراحل کاری خود را، از طراحی یک وب سایت گرفته تا راه اندازی فروشگاه اینترنتی و … گام به گام یادداشت کن.
بیشتر مطالعه کنید:  با انرژی مثبت،تفکرتان را افزایش دهید!

هرگاه کارت را با موفیت به پایان رساندی، به خود پاداش بده؛ اگر بیش از سه یا چهار روز در انجام دادن کارت تعلل کردی و علاقه ای به اجرای آن نداشتی، درباره اش فکر کن و به دنبال ریشه یابی مشکل باش.

از خودت سؤال کن : «تا چه حد دوست دارم به هدفم برسم؟» یا «دستیابی به آن هدف هنوز هم برایم مهم است؟» شاید هنوز زمان مناسب انجام دادن آن کار فرا نرسیده باشد و باید آن را به وقت دیگری موکول کنی. با در نظر گرفتن تمام این موارد و اتخاذ روش های مناسب، می توانی به سوی پیروزی گام برداری.

دوستان من، شما شاهکار خلقت هستید و باید این امر را به خود و دیگران ثابت کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8492
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد عادت های جدید در خود ایجاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.