0
0

چگونه در زندگی خود یک برنده باشیم؟

1027 بازدید
چگونه در زندگی خود یک برنده باشیم؟

چگونه در زندگی خود یک برنده باشیم؟

چگونه در زندگی خود یک برنده باشیم؟

فقط برنده ها برنده می شوند

چگونه در زندگی خود یک برنده باشیم؟

استعداد ها و قابلیت های شما چه بسا بیشتر از آن چیزی باشند که بتوانید درصد برابر مدت عمر خودتان مورد استفاده قرار دهید. شما دقیقاً هم اکنون دارای قابلیت های یادگیری و هوشی هستید که برای یادگیری تمام موضوع ها به آن قابلیت ها نیاز دارید؛ موضوعات مورد نیاز جهت دستیابی به همه اهداف دلخواهتان به جز محدودیت ها یا قیودی که خود شما بر روی ذهن خودتان می گذارید هیچ محدودیت یا قیدی برای رسیدن به آنچه می توانید باشید، آنچه می توانید انجام دهید و آنچه می توانید داشته باشید وجود ندارد.

سؤال بزرگ

از سال های سال پیش این سؤال را پرسیده ام که « چرا بعضی از مردم موفق تر از دیگرانند؟ »  مهمترین پاسخ باعث تعجبم شد چنان که اغلب مردم را متعجب می سازد. پاسخ، ساده است. موفقیت شما مبتنی است بر کاری که انجام می دهید، نتایجی که به دست می آورید و این که با چه سرعت و با چه بازدهی به آن نتایج نائل می شوید.

اساس موفقیت بر واژه هایی نیست که شما می گویید، واژه هایی مانند: ای کاش؛ امیدوارم؛ قصد دارم زمانی در آینده این کار را انجام دهم. بنای موفقیت صرفاً کاری است که شما دقیقاً در همین لحظه در حال انجام دادنش هستید. هنری فورد چنین گفت : « شما نمی توانید اساس شهرت خود را برروی آنچه صرفاً قصد انجامش را دارید بگذارید.»

بیشتر مطالعه کنید:  هدفگذاری به روش SMART

برهه زمانی که ما هم اکنون در آن زندگی می کنیم برهه ای است که نسبت به تمام طول تاریخ بشر، سریع ترین حرکت، آشفته ترین حالت، پرآشوب ترین و غیر قابل پیش بینی ترین زمان را دارد. این نوع تغییر سریع غالباً باعث می شود که مردم پریشان و حیرت زده، نامطمئن و متزلزل، مضطرب، بیمناک و بی انگیزه شوند. در نتیجه سرعت پیشرفت آن ها بسیار کم و کمتر شده ، بیکار نشسته و بازه اندکی خواهند داشت.

ارزشمندترین دارایی

ارزشمندترین دارایی یک شرکت چیست؟ براساس تعلیمات مدرسه تجارت هاروارد، شهرت یک شرکت، سخنی است که مردم درباره آن شرکت و محصولات و خدمات آن به سایر مشتریان یا مشتریان بالقوه آن می گویند.

به دلیل این که فناوری، اطلاعات، علائق و سلایق مشتریان به سرعت در حال تغییر است، محصولات و خدمات نیز سریع تر از هرزمانی در گذشتهدر حال تغییر می باشند، اما شهرت، باقی می ماند. در حقیقت شهرت، همه چیز است. درباره شرکت هایی مثل اپل و گوگل فکر کنید. شهرت آن ها آنقدر زیاد است که در محصولات و خدماتی که عرضه می کنند رهبری جهانی دارند.

با این تفاصیل، با ارزشترین دارایی شما چیست؟ با ارزشترین دارایی شما نیز، شهرت شماست. شهرت شما، تفکر مردم راجع به شما و سخنان مردم درباره شما است که مردم در غیاب شما درباره شما دارند. این ها واژه هایی هستند که مردم برای توضیح دادن راجع به شما از آن ها استفاده می کنند. همچنین مردم به خصوص از همین واژه ها استفاده می نمایند تا ببینند شما کار خود را چقدر خوب انجام می دهید.

بیشتر مطالعه کنید:  دو زیر ساخت آماده برای کارآفرینی و ثروت سازی

انجام کارها

مهمترین  قسمت از شهرت شما عبارت است از این که بتوانید کار مهمی را شروع و آن را به اتمام برسانید؛ باید در انجام سریع و قابل اعتماد امور مشهور باشید. انجام کارها بیش از هر جنبه دیگر برروی شادمانی ، سلامتی ، موفقیت و دارایی شما اثر می گذارد.

هدف اصلی شما در زندگی چیست؟ به عقیده ارسطو، پشت سر هر هدفی، هدف دیگری وجود دارد تا این که به هدف اصلی می رسید که «شادمانی» است. در حقیقت شما می توانید میزان موفقیت خود را بر اساس درصد زمانی اندازه گیری نمایید که در آن زمان شما واقعاً شادمان هستید. شادمانی شما از تمام پول ها و دستاوردهای جهان بیشتر است.

رسیدن به شادمانی

شما چگونه به شادمانی می رسید؟ به ساده ترین بیان، شادمانی عبارت است از تحقق رو به رشد یک هدف یا ایده آل پرارزش. شادمانی فقط زمانی است که احساس می کنید گام به گام به طرف تحقق هدفی حرکت می کنید که برایتان با ارزش است و به دلیل همین ارزش است که شما صمیمانه احساس می کنید که راضی و شادمان هستید.

همه مردم می خواهند برنده باشند. آن ها می خواهند که دیگران آن ها را به چشم یک برنده ببینند و در مورد آن ها به عنوان یک برنده فکر کنند. چگونه به این نقطه می رسید؟ ساده است- برنده شوید!

برنده شدن چیست؟ در دویدن، وقتی شما بیش از همه دونده های دیگر از خط پایان عبور کنید برنده شده اید.

در زندگی نیز هنگامی برنده می شوید که شروع کنید و مهمترین کارهایتان را سروقت، و به لحاظ ایده آلی پیش از تمام افراد دیگر به اتمام برسانید یعنی اصطلاحاً اولین نفری باشید که از خط پایان عبور می کند. در نتیجه احساس شما درباره خودتان یک احساس فوق العاده  و استثنائی خواهد بود. مغز شما اندورفی ( ماده مخدر و شادی بخش طبیعی ) آزاد می کند. این ماده احساس آرامش و سلامت کلی و احساس برنده بودن را به شما می دهد.

بیشتر مطالعه کنید:  کار را با بخشش خود شروع کن

حرکت را شروع کنید و پیوسته به جلو بروید

به ساده ترین بیان، کلیدی که شما را به سوی برنده شدن، به سوی شادمانی، شهرت فوق العاده و موفقیت در زندگی می برد این است که بتوانید حرکت را شروع کنید و به جلو رفتن ادامه دهید تا مهمترین کارهای خود و شرکت تان را به انجام برسانید.

پس شروع کنیم

تا هنگامی که هنوز توقف نکرده اید اصلاً مهم نیست که چقدر آهسته می روید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=17052
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در زندگی خود یک برنده باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.