شروع ثبت نام دوره پایتون کاران هوشمند ( سطح متوسط) اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره آنلاین
شروع ثبت نام دوره پایتون کاران هوشمند ( سطح متوسط) اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره آنلاین
0
0

کار را با بخشش خود شروع کن

1219 بازدید
کار را با بخشش خود شروع کن

کار را با بخشش خود شروع کن

کار را با بخشش خود شروع کن

تو انسانی و انسان نیز جایزالخطاست. این طبیعت زندگی ست؛ بنابراین از اشتباهاتت درس بگیر و به راهت ادامه بده. در واقع تو فقط یک بار باید تاوان اشتباهاتت را بپردازی؛ ولی با یادآوری آن ها در ذهنت بارها و بارها تاوانشان را می دهی. تو خود عامل گمراهی خود هستی. کسی هستی که خود را به فلاکت ابدی محکوم می کنی. خودت را دوزخ را به وجود می آوری و دربان دوزخ خود می شوی. هر زمان که بخواهی می توانی از این دوزخ بیرون بزنی؛ ولی به اختیار خودت ترجیح می دهی در آنجا بمانی؛ زیرا خودت را سزاوار تنبیه می دانی؛ اما خودت را ببخش.

تنبیه کردن خود برای اعمالی که در گذشته انجام داده ای ، هیچ جیزی را تغییر نمی دهد. تو نمی توانی گذشته را تغییر دهی، تنها کاری که در این مورد از دستت برمی آید، آن است که از اشتباهاتت درس بگیری و به راهت ادامه دهی. اینکه در ادامه عمر به دلیل خطاهایت احساس  گناه کنی، فایده ای نخواهد داشت و فقط تو را از پا در می آورد.

خودت را ببخش

به هرحال، اگر از اشتباهاتت عبرت نگیری و همین طور به راهت ادامه دهی، شاید زندگی بازی دیگری برایت ترتیب دهد؛ بنابراین از خطاهایت عبرت بگیر، خود را ببخش و به راهت ادامه بده.

دیگران را نیز ببخش

برای آنکه صدمات و آسیب های گذشته را از یاد ببری، باید دیگران را ببخشی. آن ها را برای وجود خودت ببخش. یادآوری خاطرات تلخ هیچ نتیجه ای ندارد؛ به جز آسیب زدن به خودت. اگر می توانی آن ها را ببخشی، درنگ نکن. به خاطر داشته باش که آن ها نیز آدمیزاد هستند و درست مانند خود تو جایزالخطا. کارهای دیگران به تو ربطی ندارد و تو مقصر اعمال آنها نیستی. در وجود آن ها نیز طبیعت حیوانی وجود دارد. حال دیگر حسرت گذشته را نخور، گذشته گذشته است. گذشته را در همان گذشته رها کن. اگر دیگر به گذشته کاری نداشته باشی، خیلی راحت تر می توانی آن را از یاد ببری و به سمت جلو قدم برداری.

بیشتر مطالعه کنید:  پایتون برای راحت طلبان

منظور از بخشیدن دیگران این نیست که بگذاری آن ها بازهم به تو صدمه بزنند. تو به هیچ وجه نباید در موقعیت های منفی باقی بمانی. با دور کردن خود از چنین اوضاعی می توانی مسائل را به خوبی ارزیابی کنی و بهتر تصمیم گیری کنی. اگر نگذاری موضوعی خاص در تو تأثیر منفی بگذارد، می توانی از زوایای دیگری تمام ماجرا را زیر نظر بگیری.

اتفاقات گذشته را فراموش کن

همواره در پیرامون تو مسائلی اتفاق می افتد که به راحتی نمی توان آن ها را فراموش کرد. من این موضوع را درک می کنم. حداقل تو برای حفظ سلامت جسم  و روحت و آسایش و رفاه کسانی که دوستشان داری باید خشم و دیگر احساسات منفی ات را کنار بگذاری. نمی توان اتفاقی را که رخ داده است را تغییر داد. عصبانی بودن و یادآوری صدمات گذشته هیچ چیزی را تغییر نمی دهد. به خود لطف کن و موضوعات قدیمی را فراموش کن. شاید این کار دشوار باشد؛ ولی تو چاره ای به جز این کار نداری. این که چطور در قبال موقعیتی خاص واکنش نشان دهی، به خودت بستگی دارد. تو می توانی عصبانی شوی و بگذاری آن موضوع روزت را خراب کند یا یک قدم عقب بروی و نفسی عمیق بکشی؛ سپس موقعیت را ارزیابی کنی و ببینی بهترین کار ممکن در آن موقعیت چیست.

احساسات منفی را کنار بگذار

احساسات منفی برای تو هیچ فایده ای ندارد. عصبانیت و ترس نیز فقط به تو آسیب می زند؛ بنابراین ناراحتی ها و غم های گذشته را از یاد ببر. در غیر این صورت، فقط خودت آسیب می بینی.نگذار حماقت دیگران روحیه ات را خراب کند. تو در قایق در حال غرق شدن آن ها نیستی؛ بنابراین کارهای دیگران به تو ارتباطی ندارند. اگر خاطرات گذشته را یادآوری نکنی، در نهایت جاده ای را که پشت سر گذاشتی فراموش خواهی کرد. گذشته چیزی نیست به جز خاطره ای مربوط به دوردست ها؛ بنابراین تو نمی توانی آن را تغییر دهی. آب ریخته را نمی توان جمع کرد. تنها کاری که از عهده ات بر می آید آن است که به راهت ادامه دهی.

بیشتر مطالعه کنید:  23 ایده پولساز کسب و کارهای اینترنتی برای سال 99

دوست من، اگر به گذشته نگاه کنی، نمی توانی پیشرفت کنی. پس ببخش و رها کن.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8652
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد کار را با بخشش خود شروع کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.