0
0

قدرت درونی- روز اول از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

1796 بازدید
قدرت درونی

قدرت درونی- روز اول از چالش موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

قدرت درونی

آنتونی رابینز در کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز می گوید : ما برای شما برنامه ای بیست روزه در نظر گرفته ایم که به زندگی شما چهره کاملاً جدیدی خواهد بخشید و کیفیت زندگی تان را برای همیشه تغییر خواهد داد.

موفقیت در این برنامه در گرو دو اصل است :

  • واقعاً بخواهید زندگی تان تغییر یابد.
  • خود را در قبال انجام تمرینات این برنامه مسئول بدانید.

اگر چنین کنید تمام آن چیزهایی که به نظرتان خواب و خیال می آمد، بخشی از زندگی روزمره تان خواهد شد.

از این پس مسلماً از گذشته بهتر خواهید بود زیرا اکنون می دانید چه کارهایی نباید بکنید و و احتمالاً به این امتیاز دست یافته اید بدانید چگونه می توانید بیش از پیش موفق باشید. اغلب مردم واقعاً از زندگی چه می خواهند؛ اما بدتر از آن ها کسانی هستند که می دانند چه می خواهند اما هیچ کاری در جهت به دست آوردن آن نمی کنند. آن ها فقط می نشینند و امیدوارند روزی همه چیز را به دست آورند. آن «روزی» همین امروز است. «روزی» همین حالاست. با شروع این برنامه بیست روزه امکان این را خواهید داشت که «روزی» را به امروز تبدیل کنید.

همین الان تصمیم بگیرید. نخواهید در جایگاهی باشید که مرتبه اش پایین تر از آنی است که شما لایقش هستید. نخواهید همان راهی را که در زندگی دارید ادامه دهید. اصلاً مهم نیست موقعیت کنونی شما تا چه حد مساعد است؛ شما می توانید به موقعیتی بالاتر از آن برسید.فقط تصمیم بگیرید.

«از خود بیش از آنچه دیگران از شما انتظار دارند متوقع باشید»

تصمیم گیری

نترسید! بزرگ ترین دام بر سر راه موفقیت، آنچه موجب می شود مردم نتوانند برای رسیدن به هدف شان تلاش کنند، ترس است. ترس از شکست، ترس از موفقیت، ترس از طرد شدن، ترس از درد و ترس ازتمام ناشناخته ها. می دانید چگونه باید ترس را محدود کرد؟ تنها راه بر طرف ساختن ترس، رو به رو شدن با آن است. اگر ترس بر زندگی تان سایه انداخته، به سراغش بروید، رو در رویش بایستید و به سویش حمله ور شوید.

بیشتر مطالعه کنید:  حلقه های ارتباطی - روز سوم از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

اصل انعطاف پذیری

اکنون زمان آن فرا رسیده است که ماهیچه های روح خود را ورزیده تر کنید تا بتوانید راحت تر و سریع تر تصمیم بگیرید. سه عامل مهم برای رسیدن به موفقیت نامحدود، ضروری است :

  • بدانید چه می خواهید.
  • دست به کار شوید.
  • نتایج کارهای خود را زیر نظر داشته باشید.

اغلب مردم به دلیل ترس از شکست در زندگی هیچ کاری نمی کنند و این یعنی شکست برای تمام عمر. اما اف«راد موفق، زمانی که متوجه می شوند آنچه انجام می دهند فایده بخش نیست فوراً راه دیگری را برای رسیدن به مقصد انتخاب می کنند.

در مسیر خود به سوی موفقیت، خوب حواستان را جمع کنید؛ ببینید آیا برنامه ای که در پی گرفته اید خوب عمل می کند یا خیر. به حاصل کارهایتان خوب توجه کنید. به عبارت دیگر،  پس از این که تصمیم تان را گرفتید و خود را وادار به عمل کردید، در مرحله سوم باید بدانید راهی را که در پیش گرفته اید به مقصد می رسد یا خیر.

قابلیت انعطاف از خصایل افراد موفق است. ممکن است در هریک از مراحل زندگی به نقطه ای برسید که بگویید :« اوه خدای بزرگ، هرچه رشته بودم پنبه شد. حالا چه کنم؟»

پاسخ این است: فقط روش خود را تغییر دهید، راه دیگری را امتحان کنید. شاید بگویید : « خیلی خوب، اگر آن راه هم به مقصد نرسید چه کنم؟»و پاسخ این است : بازهم روش دیگری را در پیش بگیرید. اگر بازهم موفق نشدید چه؟ روش دیگری را انتخاب کنید. اگر نشد باز هم راه دیگری پیدا کنید. آن قدر روش های گوناگون را امتحان کنید، آن قدر نحوه کار خود را تغییر دهید تا بالاخره شما را موفق کند. به نظر شما دیوانگی است؟

اجازه دهید سؤالی از شما بکنم : چند بار به زمین خوردید تا توانستید راه رفتن را بیاموزید؟ چقدر طول کشید تا بالاخره اولین گام استوار را بر روی زمین قرار دارید؟ آیا سعی برای رفتن راه رفتن دیوانگی است؟

یک بار دیگر آنچه را ذکر شد مرور می کنیم، بسیار ساده است:

  • آنچه را می خواهید برای خود روشن کنید.
  • خود را به فعالیت وا دارید. چگونه؟ واقعاً ساده است : تصمیم بگیرید.
  • نتایج کار خود را بشناسید. باید بدانید نتیجه کار شما در جهت رسیدن به موفقیت بوده و یا شما را از آنچه می خواهید، دور کرده است.

الگوبرداری از افراد موفق

الگوبرداری از افراد موفق

قانون موفقیت برای همه صادق است: در هر سن، با هر سابقه، هر دین، هر ملیت، هر رنگ و یا هر جنس. فرقی نمی کند در چه موقعیتی باشید؛ قوانین موفقیت همان است و برای همه مفید خواهد بود. اگر از این قوانین بهره گیرید، آنچه بدست می آورید فراتر از باورتان خواهد بود.

بیشتر مطالعه کنید:  کار را با بخشش خود شروع کن

اجرای این برنامه قدرت درونی تان را احیا می کند و به شما توان تلاش برای رسیدن به هرچه را می خواهید خواهد بخشید. ابتدا کسی را پیدا کنید که آن را به دست آورده باشد و ببینید چه کرده است، شما هم همان کار را بکنید و همان نتایج را به دست آورید.

به خاطر داشته باشید که آگاهی به تنهایی کافی نیست. آگاهی فقط یک نیروی بالقوه است که برای به فعل درآوردن آن نیاز به فعالیت و تلاش دارید. پس دانستن کافی نیست، باید عمل را نیز به آن بیافزایید.

شکست؛ پله ای برای صعود

همه ما می دانیم که در این کشور الگوهای موفقیت فراوانی وجود دارند. چرا این افراد توانسته اند تا این اندازه موفق باشند؟ شاید بگویید آن فردی که من می شناسم انسان فوق العاده و زیرکی است.

اما بهتر است بدانید چنین افراد موفقی، کسانی هستند که اغلب شکست می خورند اما از هر شکست برای خود پله ای برای صعود و رسیدن به قله موفقیت می سازند. ممکن است زمانی که این برنامه را آغاز می کنید مشکلات زیادی داشته باشید. احساس یأس می کنید، عصبی و آشفته هستید و …

احساساتی مثل ترس، طرد شدن یا درد که ما آن ها را منفی می دانیم، می توانند بهترین دوستان ما باشند زیرا ما را به سمت موفقیت سوق می دهند. این احساسات در همه به وجود می آیند، اما افراد موفق از آن ها به نفع خود استفاده می کنند.

قدرت درونی

اکنون می خواهیم شما را به یک سفر ببریم،  سفری به سوی قدرت درونی تان. جایی که قادر خواهید بود درباره آنچه در آرزویش هستید، خوب بیندیشید. برای رسیدن بی درنگ دست به کار شوید و درست مانند افراد موفق برنامه ای برای رسیدن داشته باشید. باید هر لحظه بدانید آیا به موفقیت نزدیک می شوید و یا از آن دور می گردید و به راحتی بتوانید روش خود را تا رسیدن به موفقیت تغییر دهید. با رهاورد این سفر و با چنین تعهدی، دیگر هیچ چیز مانع شما نخواهد بود. به قدرت درونی خود ایمان داشته باشید.

بیشتر مطالعه کنید:  مثل چشمه باش

دفترچه موفقیت

دفترچه موفقیت

از شما می خواهیم انجام تمرینات را در این بیست روز یک وظیفه بدانید و آن ها را یک به یک پیگیری کنید. برای انجام این تمرینات نیاز به یک دفترچه دارید. یک دفترچه کاملاً معمولی که در حین انجام تمرینات مطالبی را در آن یادداشت خواهید کرد. نام این دفترچه را «دفترچه موفقیت» بگذارید.

زندگی با ارزش ترین هدیه الهی است، پس ارزش ثبت و نگه داری را نیز دارد.

تمرین روز اول 

برای تمرین امروز می خواهیم دو کار را، دو کاری که مدت هاست باید انجام دهید اما انجام آن ها را به تعویق انداخته اید، به پایان برسانید.

دو کار که احساس می کنید به انجام آن ها نیاز دارید. لازم نیست کاری که می کنید عملی شاق و دشوار باشد، شاید فقط یک تلفن به دوستتان. دوستی که مدتی است از او بی خبر مانده اید و براستی می خواهید از احوالش باخبر شوید. شاید این کار تنها چند دقیقه پیاده روی  در اطراف خانه تان باشد و یا حتی تمیز و مرتب کردن اتاق تان.

مسلماً هزار کار ریز و درشت هست که باید انجام شود اما ما انجام آن ها را به روز بعد موکول می کنیم. پس لطفاً همین حالا تصمیم بگیرید و دوکار را که حتماً باید انجام دهید در دفترچه ی موفقیت خود یادداشت کنید. این تغییر بسیار کوچکی در زندگی شماست که به زودی تغییر بزرگی در شما به وجود خواهد آورد.

در روز بعد به سراغ شما خواهیم آمد تا نیروهای کنترل کننده زندگی تان را به شما معرفی کنیم.

معرفی کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=17144
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد قدرت درونی- روز اول از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.