نکته هایی برای مدیریت زمان(۱)-تمرکز

نکته هایی برای مدیریت زمان – تمرکز در کارها

۱- مدیریت زمان خیال و توهم است. ما در طول روز فقط ۲۴ ساعت زمان داریم. زمان تغییر نمی کند. در واقع، آنچه باید بر آن مدیریت کنیم خودمان هستیم و کارهایی که با زمان موچود انجام می دهیم؛ پس قدردان و شکرگزار باشید و سریع نکته بعدی را بخوانید.

۲- کارهای مهم را در اولویت قرار دهید.

۳- به جای اینکه زیاد کار کنید، زیرکانه و مؤثر کار کنید.

۴- حداقل هفت تا هشت ساعت بخوابید.

۵- «نه گفتن» را یاد بگیرید. بیشتر از حد توانتان را با یک «نه» محکم رد کنید.

۶- چنانچه می خواهید کاری را به طور قطعی انجام دهید، دست به کار شوید و آن را به فردا موکول نکنید.

۷- اجازه ندهید جزئیات بی ارزش شما را از ادامه راه باز دارند.

۸- شش دانگ حواستان را به کاری معطوف کنید که در حال انجام دادنش هستید.

۹- چقدر زمان صرف اینترنت، بازی های دیجیتالی و تماشای تلویزیون می کنید؟ حواستان به این موضوع باشد؛ زیرا این اقدامات از خلاقیت شما می کاهد و ناگهان به خود می آیید و می بینید زمان بسیاری را از دست داده اید.

۱۰- برای انجام دادن هرکاری زمان مشخصی در نظر بگیرید و با خود بگویید: «من این کار را در این زمان انجام خواهم داد» به این ترتیب، بر کار متمرکز می شوید و کارآمد تر عمل می کنید.

۱۱- بین کارها به خودتان زنگ تفریح بدهید. وقتی بی وقفه کار می کنید و از کاری به کار دیگر مشغول می شوید، به مرور از تمرکز و انگیزه شما کاسته می شود. در این زنگ تفریح ها به پیاده روی بروید، مراقبه کنید یا به تمرینات دیگری بپردازید که موجب پاکسازی ذهن شما می شود.

بیشتر مطالعه کنید:  به فشارهای روحی چه واکنشی نشان دهم؟

۱۲- به انبوه کارهای پیش رو فکر نکنید. با نگرانی کارها کمتر نمی شود. پس نفس عمیقی بکشید و کارها را یک به یک انجام دهید و فقط به کاری که در پیش دارید فکر کنید.

۱۳- ورزش کنید و غذای سالم میل کنید. با ورزش و تغذیه سالم سطح انرژی شما افزایش می یابد؛ ذهنتان پاکسازی می شود و در نتیجه سطح تمرکزتان افزایش می یابد.

نکته هایی برای مدیریت زمان (۲) – تقسیم بندی کارها

نکته هایی برای مدیریت زمان (۳) – ابزارهای زمان بندی کارها