0
0

حلقه های ارتباطی – روز سوم از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

1013 بازدید
حلقه های ارتباطی – روز سوم از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

حلقه های ارتباطی – روز سوم از چالش موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

حلقه های ارتباطی – امروز روز سوم برنامه ماست. آیا تمرین های مربوط به روز دوم را انجام داده اید؟ اگر انجام نداده اید، همین الان این صفحه را ببندید و تا تمرین های روز دوم را انجام ندادید مطالب این بخش را مطالعه نکنید. اما اگر تمرین های خود را انجام داده اید همراه ما باشید تا ادامه دهیم.

در بخش های قبل خواندیم برای آن که بتوانید در زندگی به نتایج دلخواه تان برسید، باید از قدرت درونی کمک بگیرید . قدرت درونی یعنی توانایی شروع به کار، یعنی اینکه بتوانیم در هر موقعیتی راه مان را به روشنی بیابیم، یعنی شروع کردن و پیگیری نمودن. یعنی بدانیم کاری که آغاز کرده ایم عملی است یا خیر.

شرطی کردن کارها

برای این که به قدرت درونی دست یابیم باید الگوی افراد موفق را دنبال کنیم. اما فقط همین؟ پس چرا همه این کار را نمی کنند؟ پاسخ این است : به دلیل ترس. ترس، بویژه ترس از ناراحتی، انسان ها را از عمل باز می دارد. ناراحتی از شکست، از شنیدن پاسخ منفی، از هرچه ممکن است دیگران درباره ما فکر کنند یا بگویند. همه ما از ناراحتی فرار می کنیم و دوست داریم به خوشی دست یابیم. در بخش قبل دریافتید که این دو احساس یعنی میل به خوشی و نفرت از ناراحتی، هدایت کننده مسیر زندگی هستند. آن چه ما را در مسیر زندگی به پیش می برد چگونگی شکل گیری حلقه ارتباطی این دو احساس با موارد گوناگون در سیستم عصبی ماست. این به چه معنی است؟

معنایش شرطی شدن است. شرطی شدن یعنی تشکیل یک حلقه بسیار محکم در مغز بین هرکار و احساس خوشی و ناراحتی.

بیشتر مطالعه کنید:  رابطه شخصیت و نحوه تفکر

چرا برخی از مردم شکلات می خورند؟ زیرا در سیستم عصبی آن ها بین خوردن شکلات و احساس خوشی و لذت زیاد یک حلقه ارتباطی بسیار قوی تشکیل شده است.البته چنین اصلاً به نفع آن ها نخواهد بود زیرا به این شکل چاق می شوند و سلامتی خود را از دست می دهند. بنابراین لذت آنی خوردن شکلات می تواند به ناراحتی مزمن چاقی بدل شود. با من موافقید؟ پس آنچه زندگی ما را تحت کنترل دارد معنا و مفهومی است که از هرچیز در ذهن ما شکل گرفته است.

راجع به رژیم غذایی لاغری چه عقیده ای دارید؟ اگر اقدام به پیروی از رژیم لاغری در مغز شما به مفهوم به دست آوردن لذت باشد، لذت از لاغر شدن و با انرژی تر و سرزنده تر شدن، اگر بین رژیم غذایی و لذت یک حلقه ارتباطی برقرار کنید، حتما درکاهش وزن خود موفق خواهید بود و برای همیشه بدون احساس هیچ گونه ناراحتی و پشیمانی اصول تغذیه صحیح را رعایت خواهید کرد. اما اگر کم کردن وزن در ذهن تان به معنای رنج از کم خوری یا نخوردن برخی غذاها باشد چه طور؟ آیا می توان چنین رنجی را برای همیشه تحمل کرد؟ مسلماً نه.

 

حلقه های ارتباطی - مشکلات خود را شکلات کنید

تفکر مثبت کافی نیست

آیا شما هم از جمله کسانی هستید که همیشه در فکر به راه انداختن یک کار جدید هستند ولی هیچ وقت این کار را شروع نمی کنند؟ چرا تاکنون دست به کار نشده اید؟ آیا به این دلیل نیست که در ذهن شما انجام این کار به معنای تحمل سختی است؟ در ذهن شما انجام این کار به معنای تحمل سختی است؟ در ذهن شما، شروع حرفه جدید با احساس ناراحتی به سبب ترس از تحمل سختی مرتبط شده است. بله، می دانم شما دوست دارید این کار را شروع کنید اما حلقه ارتباطی موجود در سیستم عصبی تان به مراتب قوی تر است.

بیشتر مطالعه کنید:  کاربردی ترین روش های پرورش خلاقیت

ذهن تان به شما می گوید: خوب اگر موفق نشوم چه؟ اگر نقشه هایم عملی نشوند چه؟ اگر ناچار باشم بابت این کار با دیگران مشاجره کنم چه خواهد شد؟ اگر تمام وقتم را بگیرد چه باید بکنم؟ می بینید، این حلقه ارتباطی با تار و پود فراوانی محکم شده است؛ اما اگر می خواهید کار جدیدتان موفقیت آمیز باشد و با سرعت به پیش روید باید دید خود را نسبت به شغل یا تجارت جدیدتان تغییر دهید.

باید به لحاظ روحی و معنوی تغییر کنید. نحوه شکل گیری حلقه های ارتباطی را در سیستم عصبی خود معکوس کنید. باید ذهن خود را به شکلی برنامه ریزی کنید که هرگاه در مورد این کار با خودتان صحبت می کنید، با تمام وجود احساس خوشی کنید. به این ترتیب سیستم عصبی تان خوشحالی را با تجارت و حرفه ی جدید مرتبط می داند. یعنی دقیقاً عکس آنچه قبلاً وجود داشت.

در حقیقیت علمی که امروز با آن آشنا خواهید شد، علم شرطی سازی و هماهنگ سازی است. اینکه چگونه می توانیم خود را به شکلی شرطی کنیم که بتوانیم بدون احساس ناراحتی، به گونه ای زندگی خود را تغییر دهیم که رفتارها و روش های مناسبی در پیش گیریم و بتوانیم این تغییرات مثبت را در زندگی خود حفظ کنیم.

مسیر سرنوشت

باید بدانید با هر اقدامی ، هرچند کوچک و ساده، بخشی از زندگی شما ساخته می شود. با همین کارهای ساده است که سرنوشت شما شکل می گیرد. در ادامه قصد داریم سرنوشت شما را به واسطه ایجاد تغییرات ساده، و دگرگون ساختن حلقه های ارتباطی ذهن تان تعیین کنیم. رفتارتان را تغییردهید زیرا سرنوشت تان براساس رفتارهای روزانه تان شکل می گیرد.اگر می خواهید در زندگی به هدفی برسید، باید با آنچه هم اکنون انجام می دهید به هدف نزدیک شوید. من معتقدم که سرنوشت ما زاییده چهار عنصر است.

  • نیاز، سرآغاز مسیر
  • عمل
  • عکس العمل
  • نتیجه

برای رسیدن به مقصد دلخواه باید این چهار عنصر در اختیار شما باشد. می خواهید زندگی تان چگونه باشد؟ می خواهید چه سرنوشتی برایتان رقم بخورد؟ می خواهید مقصدتان کجا باشد؟ اگر عقیده دارید زندگی تان باید تغییر کند، باید بدانید لازم است چه باورهایی داشته باشید، چگونه فکر کنید و هرروز چه اعمالی انجام دهید. زمان طراحی بیست سال آینده ، اکنون است نه بیست سال بعد. اگر اکنون عمل نکنید بیست سال دیگر خواهید گفت خدایا کاش این کار را می کردم، یا بایست آن کار را می کردم.

بیشتر مطالعه کنید:  موفقیت نامحدود در 20 روز

پس کلید موفقیت، توانایی مشاهده تأثیر اعمال مان در آینده است. برای دستیابی به چنین دیدی لازم است به گذشته خود دقیق تر نگاه کنید.

تمرین روز سوم

حلقه های ارتباطی - تمرین روز سوم

مسلماً تجارب گذشته است که زندگی کنونی شما را شکل می دهد، پس بهتر است برای شناختن آنچه به عنوان تجربه در زندگی اندوخته اید به گذشته نگاهی بیاندازید. چه باورهایی در زندگی شما وجود دارد که اگر تغییرشان دهید سرنوشت تان عوض خواهد شد؟ کدام نگرش است که می تواند اساس رفتارهای روزانه و نتایجی را که به دست می آورید دگرگون کند؟ شرطی سازی کنید.

معرفی کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

قدرت درونی- روز اول از چالش موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

نیروهای کنترل کننده زندگی-روز دوم از چالش موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=17411
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد حلقه های ارتباطی – روز سوم از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.