0
0

NLP ،کلید طلایی تغییر – روز چهارم از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

1819 بازدید
NLP ،کلید طلایی تغییر

راز تغییر برای رسیدن به موفقیت

NLP ،کلید طلایی تغییر
به روز چهارم از برنامه دستیابی به قدرت درونی خوش آمدید.
آیا تمرینات روزهای قبل خود را انجام داده اید؟ بسیار عالی ! پس بحث خود را ادامه می دهیم. امروز می خواهیم در مورد نحوه تغییر دادن حلقه های ارتباطی موجود در ذهن تان صحبت کنیم.

آیا با NLP آشنا هستید؟

NLP یا برنامه ریزی عصبی کلامی، برنامه ای جهت کنترل زندگی است. این علم تمام باورهای لازم جهت ساختن زندگی ای را که در آرزویش هستید در اختیارتان قرار می دهد.
اغلب مردم آرزو دارند دست کم دو سه چیز در زندگی شان تغییر یابد. نمی دانم شما می خواهید چه چیزی را در زندگی تان عوض کنید، اما مطمئنم در صورتی که درست بیندیشیم در خواهیم یافت که تنها چیزی که همه ما واقعاً خواستار تغییر آن هستیم نوع احساس و رفتارهای ماست. شاید بگویید : ” نه این چیزی نیست که من می خواهم. من می خواهم فقط پولدار شوم ! ”
بله اما شما تنها به این علت می خواهید پولدار شوید که احساس و رفتارتان تغییر یابد. پس مهم نوع مشکل شما نیست. برای غلبه بر بی پولی، ترس ، تشویش، عادات ناپسند یا هرچیز دیگری که تصورش را بکنید، در ابتدا باید خود شما تغییر کنید. تمام روش های درمانی موجود برای برطرف ساختن این مشکلات مؤثرند، تنها به این شرط که بتوانند هر چه سریعتر احساس شما را تغییر دهند و موجب شوند شما ناراحتی کمتری را تحمل کنید.

تغییر مفاهیم

راز تغییر زندگی چیزی جز تغییر مفهوم ها در ذهن نیست. راز موفقیت در کاهش وزن، ارتباط دادن آن در ذهن به خوشی است نه ناراحتی. اگر می خواهید تجارت موفقی را آغاز کنید، باید آن را در ذهن تان با ترس از شکست ارتباط ندهید بلکه باید در ذهن شما شروع این کار به معنای لذت و خوشی باشد. موفقیت در ترک سیگار مستلزم این است که ترک سیگار را در ذهن به مفاهیمی مانند ” با ترک سیگار چاق می شوم” و یا “هروقت ناراحتم باید سیگاری دود کنم” ، مربوط نسازیم. قدرتمند ترین فرد در دنیا کسی است که روش تغییر مفاهیم را به خوبی آموخته باشد.

بیشتر مطالعه کنید:  شما عالی ترین فرد هستید

در تمام روش های درمانی روانشناسی نیز درمان به همین شکل، یعنی تغییر حلقه های ارتباطی ذهن صورت می گیرد. پس لازم نیست به هیچ درمان یا مشاوری روی بیاورید. شما می توانید خودتان را درمان کنید، فقط لازم است آنچه را در ذهنتان با لذت یا ناخوشی مربوط ساخته اید معکوس کنید. تنها چیزی که موجب تفاوت واقعی افراد می گردد شکل حلقه های ارتباطی موجود در ذهن یا در واقع نوع شرطی شدن آن ها نسبت به مسائل است.

NLP ،کلید طلایی تغییر برای حفظ بقا و پیشرفت
اکنون پذیرفتید که می توان با تغییر نوع احساس ، راهی برای رسیدن به موفقیت و پیشرقت یافت. اما چرا برخی قادرند دریک جلسه چنین تغییری به وجود آورند و دیگران طی هفت سال؟ مسلماً سرعا تغییر افراد تا حدودی به دلیل شیوه ای ست که آن ها برای این تغییر به کار می برند، اما دلیل عمده آن میزان تمایل هر فرد به آن تغییر است.
برخی به محض اینکه درمی یابند رفتار، عادت یا فکری دارند که نیاز به تغییر دارد، در چشم بر هم زدنی تغییر می کنند، بدون هیچ تلاشی. بعضی نیز می دانند باید تغییر کنند اما به نظر می رسد هرگز موفق نخواهند شد. می دانند روش شان، رفتارهایشان، شیوه برقراری ارتباط شان و … نیاز به تغییر دارد، حتی به روانشناسان مختلف نیز مراجعه می کنند اما نمی توانند تغییر کنند.
اکنون که نحوه ایجاد تغییر را شناختید، در ادامه به آنچه موجب ثبات این تغییر می شود خواهیم پرداخت. به این شکل می توانید به جای پانصد روز تنها در یک روز به نتیجه برسید.

اصل شرطی سازی

راه داشتن اندام ورزیده و انرژی جسمانی زیاد، این نیست که یک روز آن قدر بدوید، بدوید و بدوید تا از نفس بیفتید و دیگر نتوانید تکان بخورید، بلکه باید هرروز حرکات نرمشی انجام دهید و آن ها را مرتب تکرار کنید. روش سالم ساختن روح نیز همین است. برای از بین بردن یک عادت نا مطلوب ، که طی چندین سال شکل گرفته است، نمی توان انتظار داشت با یک بار به کارگیری روش NLP ، کاملاٌ به نتیجه رسید. باید خود را هرروز برنامه ریزی کنید تا ذهن تان کاملاً شرطی شود. پس از مدتی کوتاه، شرطی سازی را دوست خواهید داشت و حتی به آن معتاد می شوید. شرطی سازی بخشی از زندگی شما می شود و هرروز همان طور که عادت کرده اید از خواب بیدار شوید، مسواک بزنید، دوش بگیرید و موی خود را شانه کنید، وقتی را نیز به برنامه ریزی خود اختصاص خواهید داد. چرا؟ چون هرروز بتوانید موفق باشید.

بیشتر مطالعه کنید:  برنده مالی باشید

NLP ،کلید طلایی تغییر با سه گام
سه گام تا تغییر

دریافتید باید تغییر کنید، چرا که عادات، رفتارها، تصورات، اندیشه ها و احساس هایی در شما وجود دارد که مانع پیشرفت شماست.
برای تغییر کافی است تنها یه قدم بردارید:

  1.  جهت ایجاد تغییر ابتدا باید باور کنید که این تغییر ضروری است. باید به جایی برسید که معتقد شوید این تغییر باید صورت گیرد و شما باید آن را به وجود بیاورید. در این صورت قادر خواهید بود در یک آن تغییر کنید. اما اگر احساس کنید دوست ندارید تغییر کنید و یا تصور کنید این تغییر برایتان موجب ناراحتی خواهد شد، مسلماً در از بین بردن آنچه مانع موفقیت شماست، ناکام خواهید ماند.
  2.  در ذهن خود چنین معادله ای بسازید: تغییر نکردن مساوی است با ناکامی. اگر نتوانید این رابطه را در ذهن خود به وجود آورید مسلماً به آنچه تاکنون آموخته اید عمل نخواهید کرد. برداشتن اولین قدم کافی نیست. ممکن است باور کنید ایجاد چنین تغییری لازم است و باید تغییر کنید، اما اگر ذهن ناخودآگاهتان این تغییر را با خوشی همراه نداند، مسلماً چنین تغییری پایدار نخواهد بود. باید توانایی آموزش دادن به ذهن ناخودآگاه تان را داشته باشید.
  3. به منظور این که تغییری که درخود ایجاد می کنید برای همیشه باقی بماند، باید آن را در خود شرطی کنید. بنابراین:
    کلید اول : باور کنید که باید تغییر کنید.
    کلید دوم : برای ایجاد تغییر، آن را در ذهن خود با خوشی مرتبط سازید.
    کلید سوم : خود را با این حلقه ارتباطی جدید شرطی کنید.

هرروز بر تار و پود این حلقه جدید بیافزایید و از آن حلقه ای پولادین بسازید؛ حلقه ارتباطی بسیار محکمی که برای مقابله با زندگی به شما نیرو می بخشد.

بیشتر مطالعه کنید:  چگونه با شور و شوق به موفقیت برسیم؟

اکنون زمان تغییر است

اکنون این کلیدهای طلایی را در اختیار دارید، از آن ها به خوبی استفاده کنید تا در تغییر هر تفکر، رفتار، عادت یا تصور منفی در خود موفق باشید. این کار را به فردا، شش ماه و یا یک سال بعد موکول نکنید. اگر تغییر خود را به تأخیر بیندازید تنها خود را آزار داده اید. به خاطر بسپارید که نباید برای تغییر دادن خود منتظر روز مناسب باشید بلکه با تغییر دادن خود روزهای مناسب را به چنگ خواهید آورد.
بیش از این متحمل ضرر نشوید؛ همین امروز برای تغییرات روحی منفی خود اقدام کنید.

NLP ،کلید طلایی تغییر در زندگی برای رسیدن به موفقیت
تمرین امروز 

اما برای تمرین امروز، لطفاً همین الان دفترچه یادداشت خود را آماده کنید. چهار رفتار، عادت، اندیشه و یا تصوری را که معتقدید باید در شما عوض شود در دفترچه یادداشت کنید. سه مرحله تغییر را دوباره مرور کنید و خود را برای رسیدن به هدف خود شرطی سازی کنید.

لذت خوشبخت بودن بزرگ ترین لذت دنیاست، پس اگر این بار هم افتادید، ناامید نشوید و باز هم امتحان کنید. هربار که این کار را انجام می دهید تجربه بیشتری به دست خواهید آورد. آنقدر ادامه دهید تا به نتیجه برسید.

معرفی کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

قدرت درونی- روز اول از چالش موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

نیروهای کنترل کننده زندگی-روز دوم از چالش موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

حلقه های ارتباطی – روز سوم از چالش موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=17452
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد NLP ،کلید طلایی تغییر – روز چهارم از چالش موفقیت نامحدود در 20 روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *