0
0

شرمنده نباش دختر

3384 بازدید
شرمنده نباش دختر

شرمنده نباش دختر

شرمنده نباش دختر ، معرفی کتاب

کتاب شرمنده نباش دختر ، کتابی جدید از نویسنده خانم ریچل هالیس هست و دومین کتابی که من از این نویسنده خوندم. اولین کتابی که از ریچل هالیس خوندم به نام خودت باش دختر بود. به عنوان یک زن واقعاً از خوندن چنین کتاب هایی لذت می برم و مشتاقانه منتظر دیگر کتاب های این نویسنده هستم که به دستم برسه.

کتاب شرمنده نباش دختر رو اگر بخونید پر از انگیزه میشید،همیشه برام سوال بود که یک زن چطور می تونه با وجود گرفتاری ها و کارهای روزمره زندگی مثل رسیدگی به فرزندان، همسر و خونه بتونه همزمان یک کارآفرین موفق باشه و یا بتونه تو کار و شغلش موفق باشه. این کتاب به خیلی از سوال های من جواب داد و کلیه انگیزه گرفتم که بتونم با قدرت بیشتر برای تمام هدف هایی که می خوام بهشون برسم تلاش کنم.

خلاصه ای از کتاب شرمنده نباش دختر

بخش اول : بهانه هایی که باید کنار بگذارید

بهانه ها به شکل های مختلف درآمده اند. بعضی از آدم ها با تمام وجود به آن ها باور دارند. آنها واقعاً فکر می کنند کافی نیستند یا زمان کافی ندارند یا اینکه از آن مدل آدم هایی نیستند که به دنبال اهدافشان بروند. آن ها نمی دانند هربار که این باورها را تکرار می کنند، نه تنها  انگیزه را از خودشان می گیرند که حتی پیش از آن که کاری را شروع کنند تسلیم می شوند. بیایید دست از این کار برداریم. شما به چه بهانه هایی باور داشته اید؟ احتمالاً یک یا چند تا از این بهانه ها در سر شما هم بوده اند و فکر می کردید به خاطر آن هاست که نمی توانید رؤیاها و اهدافتان را دنبال کنید. امیدوارم با بررسی دقیق  بهانه های رایج و مطرح کردن این دلیل که چرا نباید به آن ها بها بدهیم، بتوانید زنجیری را که عقبتان نگاه داشته و اجازه نمی دهد به جلو حرکت کنید بشکنید.

بیشتر مطالعه کنید:  فرمین،موش کتاب خوان

بهانه اول : زنان دیگر این کار را نمی کنند.

بهانه دوم: من آدمی نیستم که خیلی به دنبال اهدافش باشد

بهانه سوم : زمان کافی ندارم

بهانه چهارم : من برای موفق شدن کافی نیستم

بهانه پنجم : نمی توانم رؤیایم را دنبال کنم و هم زمان مادر/دختر/ کارمند خوبی هم باشم

بهانه ششم : از شکست خوردن می ترسم

بهانه هفتم : این کار قبلاً انجام شده است.

بهانه هشتم : دیگران چه فکری خواهند کرد؟

بهانه نهم : دختران خوب هیاهو به پا نمی کنند.

بخش دوم : رفتارهایی که باید یاد بگیرید

رفتارهایتان شیوه ای ست که هرروز و به طور مداوم از خودتان بروز می دهید. رفتارهایتان ، عادت های شما هستند؛ کارهایی که می کنید، حرف هایی که می زنید و طوری که زندگی تان را می گذرانید. آنچه باید در مورد رفتارهایتان بدانید این است که همه یک نوع انتخاب هستند، اما به این خاطر حس یک انتخاب را ندارند که اکثراً آن ها را بدون اراده و بی اختیار بدست آورده اید. آن ها عادت هایی هستند که در زندگی تان ریشه دوانیده اند، اما خواسته یا ناخواسته خودمان انتخابشان کرده ایم؛ یعنی خودتان انتخاب کرده اید که این شکلی باشید… انتخاب کرده اید که چه باورهایی داشته باشید و چه چیزهایی را بپذیرید. این رفتارها یا کمکتان می کنند یا بدون آنکه متوجه باشید به شما آسیب می رسانند.

حالا که بسیاری از بهانه هایی که ما را از دنبال کردن اهدافمان دور می کنند شناختیم باید قدم های بعدی را برداریم. این بخش به رفتارهایی اختصاص دارد که من برای رسیدن به اهدافم آن ها را پذیرفتم؛ رفتارهایی که کمکم کردند تا به اهدافم دست پیدا کنم و امیدوارم که به شما هم در این راه کمک کنند.

بیشتر مطالعه کنید:  موفقیت نامحدود در 20 روز

رفتار اول : اجازه گرفتن را کنار بگذارید

رفتار دوم : یک رؤیا انتخاب کنید و با تمام وجود دنبالش بروید

رفتار سوم : جاه طلب باشید

رفتار چهارم : درخواست کمک کنید!

رفتار پنجم : برای موفقیت پایه ریزی کنید

رفتار ششم :  به دیگران اجازه ندهید منصرفتان کنند

رفتار هفتم : نه گفتن را یاد بگیرید

بخش سوم : مهارت هایی که باید کسب کنید

لطفاً دقت کنید که در این بخش قرار است درباره مهارت ها صحبت کنیم، نه استعداد ها . مهارت ها توانایی هایی نیستند که با آن ها به دنیا آمده باشید، آنها توانایی هایی هستند که یاد می گیرید. یادگرفتن یک مهارت جدید یا پیشرفت در بخشی مشخص، چیزی ست که به مرور زمان و با تمرکز و تلاش به دست می آید.

بنابراین خبر خوب این است که اگر مهارتی را هم اکنون ندارید، می توانید آن را کسب کنید. بهانه بی بهانه !

مهارت اول : برنامه ریزی

مهارت دوم : اعتماد به نفس

مهارت سوم : استقامت

مهارت چهارم : اثر بخشی

مهارت پنجم : مثبت اندیشی

مهارت ششم : مدیریت

امیدوارم از خوندن کتاب شرمنده نباش دختر نهایت لذت رو ببرید و با یک انرژی مضاعف و انگیزه بیشتر اهدافتون رو دنبال کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=16684
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد شرمنده نباش دختر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. ممنون از این مقاله.
    این رو فرستادم برای خواهرم . مرسی که اینقدر خوب هستین.

    47