0
0

معرفی کتاب – انرژی بخشیدن به ذهن و زندگی

1975 بازدید
انرژی بخشیدن به ذهن و زندگی

معرفی کتاب – انرژی بخشیدن به ذهن و زندگی

کتاب انرژی بخشیدن به ذهن و زندگی شامل نکات کلیدی برای توقف نکردن در مسیر موفقیت ، رسیدن به اعتماد به نفس و در نهایت پیدا کردن یک احساس خوب در زندگیتان می باشد .

? دکتر لری آیورسان دراین کتاب به دو نیروی رنج و لذت که محرک های انگیزشی در زندگی هر فرد هستند اشاره میکند و چگونگی کنترل زندگی بر اساس این دو نیرو را مورد بررسی قرار میدهد که این کنترل می تواند یاد گرفتن یک مهارت جدید و تغییر یک عادت بد و هر چیز دیگری باشد

? و همچنین به چندین عوامل انرژی بخش در زندگی اشاره میکند که با به کار گیری آنها زندگی شادتری خواهید داشت.

تاثیر احساس رنج و لذت در زندگی

باید خیلی تمرکز کنید. رنج و لذت محرک های انگیزشی شما هستند و شما باید از این ابزار برای کنترل زندگی تان استفاده کنید. این کنترل می تواند یاد گرفتن یک مهارت جدید، تغییر یک عادت بد، یک تغییر جسمی و یا هر چیز دیگری باشد. فرقی نمی کند آن کار چیست. شما باید از هر دو ابزار استفاده کنید.

مثلاً سال ها قبل یک مراجعه کننده داشتیم که یک دانش آموز بود. درس او افتضاح بود. خودش می دانست که باید عوض شود. همه چیزهای دور و بر او به خاطر نمرات پایینش بهم ریخته بودند. پدر و مادرش از او ناراضی بودند، دوستانش ناراحت بودند. برای رفع این مشکل، سعی کردیم با هم تصویری روشن از ادامه این وضعیت داشته باشیم. این که دوستانش او را تنها می گذارند، پدر و مادرش اجازه نمی دهند در فعالیت های غیر درسی اش شرکت کند. رویای رفتن به کالج را باید همیشه فراموش می کرد. اما بدترین رنج نا امید کردن پدر و مادرش بود. یک تصویر واضح درست کردیم که چه اتفاقی می افتد اگر نمره هایش ارتقا پیدا کنند؟ تو این تصویر خیلی احساس غررو می کرد. دوستانش خوشحال بودند. از همه مهمتر پدر و مادرش به او افتخار می کردند و همین طور تمام خانواده او را تحسین می کردند. این طور بود که توانست دو محرک رنج و لذت را تحت کنترل بگیرد.

بیشتر مطالعه کنید:  فرمین،موش کتاب خوان

احساس رنج و لذت

تا به حال با یک معتاد برخورد داشتید؟ لذت یک معتاد در مصرف مواد است و بدون آن نمی تواند زندگی کند. و یا برعکس لذت یک ورزشکار در انجام حرکات ورزشی اش است  و اگر آن ورزش را رها کند. رنج می کشد.

بعضی ها می گویند افراد  براساس منطق و عقلشان زندگی شان را می سازند. این درست نیست. افراد بر اساس احساساتشان زندگی را می سازند. این یک نبرد بین قوه تخیل و قدرت اراده  است و همیشه قوه تخیل پیروز نبرد است که توسط احساسات و  خاطرات شما کنترل می شود.

احساسات، نه عقل و منطق

سخنران معروف، زیگ زیگلار می گوید: « افراد خرید هایشان را با عقل و منطق توجیه می کنند اما در واقع دارند از روی احساسات خرید انجام می دهند. واقعاً درست است. همه چیز همین طور است. مثلاً شما طوری لباس می پوشید که احساس خوبی به شما می دهد و احساس می کنید این روش پوشش مناسب تر است، یا مدل موهایتان، محل زندگی تان، شغل تان، وسایل تان، دوستانتان و هرچیزی که انتخاب می کنید برای جلوگیری از رنج و یا افزایش لذت هست. تمام شرایط زندگی براساس تجربه های ما به وجود می آید. تجربه لذت یا رنج.

فرض کنید دو تا بچه دارید که هر دوتای آن ها توی یک کلاس درس میخوانند و نمره ها و ضریب هوشی یکسانی دارند.در هنگام نوشتن تکالیفشان یکی از آنها  میگوید من دیگه خسته شدم، خیلی سخت است.
ولی آن یکی میگوید سخت هست ولی من ادامه میدهم و تلاش میکنم.

بیشتر مطالعه کنید:  موفقیت نامحدود در 20 روز

مسئله تکلیف نیست ،مسئله نحوه ی برخورد این دو تا بچه با احساس لذت و رنج هست.

? یک درس مهم برای ما این است که چه چیز هایی برای ما لذت و چه چیز هایی برای ما رنج میباشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostad7.com/?p=8361
اشتراک گذاری:
واتساپفیسبوکلینکدین
Avatar
ostad7
*کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر( هوش مصنوعی) *مدرس دانشگاه در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات * طراح و مدرس انواع وب سایت های اینترنتی *مشاور و طراح وب و رابط کاربری *مشاور راه اندازی سایت‌های برپایه وردپرس *کارشناس آی تی و تجارت الکترونیک *کارآفرین از سال ۱۳۹۲
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد معرفی کتاب – انرژی بخشیدن به ذهن و زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.